Dar viena NT bomba kuo virs buvęs „Audėjas”

Didžiulė buvusi „Audėjo” fabriko ir jo baldų salono teritorija Paupyje, Drujos gatvėje, panašu, pagaliau ims keisti savo vaizdą. Savivaldybės puslapyje paviešintuose projektiniuose pasūlymuose nurodoma, jog čia turėtų iškilti didžiulis kompleksas, sudarytas iš dviejų kvartalų.

Ši teritorija jau buvo kartą rimtai „pačiupinėta”, tačiau čia numatytas milžiniškas prekybos centras taip ir nevirto realybe.

Dabar gi, panašu, šios teritorijos konversija įsisiūbuos – įvairios žiniasklaidos priemonės rašo, jog investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas ketina investuoti 105 milijonus eurų.

1

Būsimojo projekto vizualizacija. 

Komplekso pasidalinimas į dvi dalis (mišrios paskirties ir komercinį kvartalus) išreiškiamas ir estetiniame sprendime, rašoma projektuotojo, bendrovės „Unitectus” projektiniuose siūlymuose. Abiems kvartalams suteikiama skirtinga, bet tarpusavyje deranti architektūrinė išraiška, panašaus kolorito apdailos medžiagų paletė.

Viso komplekso įvaizdis kuriamas kaip švelniai industrinis, primenantis šios miesto dalies istorinę funkciją.

Mišrios paskirties kvartalas: ilgi korpusai skaidomi skirtingo aukštingumo tūriais ir papildomai išskiriant skirtingomis apdailos medžiagomis. Dominuoja vertikalumas ir tūrių laiptuotas kilimas, prisitaikant prie išraiškingo reljefo. Korpusų fasadai - betono paneliai su integruotais balkonais ir cinko arba cor-ten akcentinėmis plokštumomis.

2

Būsimojo projekto vizualizacija. 

Kampuose esantys korpusai išskiriami kaip akcentiniai. Fasadų apdailai numatoma naudoti rusvo atspalvio klinkerio plytas, o siluetą siūloma pagyvinti laužytomis stogų linijomis.

Komercinis kvartalas:veominuoja horizontalus skaidymas, užtikrinantis maksimalų skaidrių plokštumų kiekį ir naturalų apšviestumą administracinėse patalpose. Administraciniai korpusai projektuojami pakreipiant pagal Manufaktūrų ir Drujos gatvių kryptis, dėl ko paprastomis priemonėmis išgaunama tvirta ir ekspresyvi, kiek skulptūriška išraiška, kurią paryškina kontrastingos juodai dažyto metalo horizontalės.

3

Būsimojo projekto vizualizacija. 

Skirtinga apdailos medžiaga ir architektūriniais sprendiniais konceptualiai išreiškiamas vidinis kiemelis, kaip pagrindinis šios komplekso dalies traukos centras ir orientyras. Šioje komplekso dalyje siūlome įvesti rusvų atspalvių, kurie vizualiai susietų komercinį kvartalą su greta planuojamais viešbučių paskirties pastatais.

Mišrios paskirties kvartale numatoma statyti viešbučių paskirties pastatus, skirtus ilgalaikei nuomai (co-living koncepcija). Šiuose pastatuose įrengiama apie 508 įvairaus dydžius numerius-apartamentus. Vidiniame kieme suplanuotas bendruomenės centras su bendromis, visam kompleksui skirtomis, patalpomis - skalbykla, sporto sale, renginių sale ir pan. Vienas iš kompleksą sudarančių korpusų numatytas gyvenamosios paskirties, jame suplanuoti butai. Pastatų požeminėje/cokolinėje dalyje numatoma įrengti automobilių saugyklas.

4

Būsimojo projekto vizualizacija. 

Komerciniame kvartale numatyti du panašaus dydžio administraciniai pastatai (viso apie 30 tūkst. kv.m. bendro ploto). Abiejų korpusų planai yra U raidės formos su galerija aplink vidinį atriumą, iš kurios bus galima patekti į visų pastate įsikursiančių nuomininkų patalpas. Tokia funkcinė schema užtikrina didelį lankstumą ir galimybę aukšto plotą skaidyti į įvairaus dydžio nuomojamus plotus. Pastatų požeminėje dalyje numatyta įrengti automobilių saugyklas.

5

Būsimojo projekto vizualizacija. 

Išilgai viso Manufaktūrų gatvės perimetro numatytos komercinės patalpos skirtos prekybai, restoranams, paslaugoms. Jomis naudosis ir šiame komplekse įsikursiantys nuomininkai, ir aplinkinių teritorijų gyventojai.

8

 Būsimojo projekto vizualizacija.