Dvi savaitės po Lazdynų šešiolikaaukščio dramos: gyvenimas be balkonų

Po vos tragedija netapusios Lazdynų šešiolikaaukščio dramos, kuomet iš penkiolikto aukšto žemyn nudardėjęs balkono atitvaras su savimi pasiglemžė kelių pirmų aukštų balkonus, praėjo beveik dvi savaitės. 

Vakar, rugpjūčio devynioliktąją, buvo nukelti, sušluoti ir ne vienu statybinių atliekų konteineriu išvežti balkonų likučiai, neapsieta ir be aukštalipių pagalbos, kuriems ir teko kvapą gniaužianti misija – išvalyti beveik 60 metrų aukštyje esantį penkiolikto aukšto balkoną. 

 

Taigi, nuolaužos išvalytos, tačiau žaizdos ir išrašytos sąskaitos liko. Jei gyvenimą su tuo, kas liko iš balkonų pirmuose trijuose aukštuose dar galima įsivaizduoti, tai penkioliktame aukšte įsikūrusi nelaimingo balkono savininkų šeima, galima nuspėti, jaučiasi itin nejaukiai. Blogiausia, kad atstatymo darbai gali užtrukti, o dar blogiau – kad visus didžiuosius Lietuvos kanalus ir portalus, socialinius tinklus (išskyrus svarbiausių miesto galvų paskyras feisbuke) apskriejusio incidento pasekmes namo gyventojams teks lopyti iš savo kišenės. Bent jau tokia mintis buvo išreikšta neoficialiame pokalbyje su liūdnojo likimo namo gyventojais. O juk jie, privatizuodami butus, buvo tikri, kad namas pastatytas kokybiškai. Tačiau galutinėms išvadoms – kas, kaip, kodėl ir kas kaltas – dar per anksti. Kalbama, kad vyksta tyrimas, o jis greičiausiai greitai nesibaigs. 

O kol kas, perfrazuojat R.Granausko knygą „Gyvenimas po klevu”, laukia gyvenimas be balkonų.

Incidento likvidavimo darbai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

2

3

4

 

5

6

7

8

9

10

11