Viršuliškės: pasirašytas milijonis sandoris

„EfTEN Real Estate Fund III AS“ per savo dukterinę įmonę Rutkausko SPV UAB įsigijo Vilniuje esantį Rutkausko biurų pastatą, kurio pagrindinis nuomininkas yra tarptautinė IT įmonė ATEA. Sandoris užbaigtas 2020 m. rugpjūčio 14 d., penktadienį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bendra sandorio vertė – 11,8 mln. eurų, iš kurių 4,5 mln. eurų sumokėta iš „EfTEN Real Estate Fund III AS“ neinvestuoto nuosavo kapitalo, o dar 7,3 mln. eurų finansuoja SEB bankas, suteikęs paskolą su EURIBOR + 2,1 % palūkanų norma. Projekto grąža - 7,1%. Pastatą pardavė UAB „Sonex Consulting“. Įvykdžius šį sandorį, buvo investuotas visas laisvas fondo nuosavas kapitalas.

„Šiuo metu, kai komercinės paskirties turto sandoriai yra neįprastas reiškinys, mes nusprendėme elgtis priešingai ir papildyti „EfTEN Real Estate Fund III AS“ portfelį moderniu biurų pastatu Vilniuje, kuriame šiuo metu įsikūręs stiprus pagrindinis nuomininkas. Kruopščiai išanalizavome Baltijos šalių komercinės paskirties turto rinką ir Rutkausko g. Vilniuje esantis biurų pastatas, kurio pardavimo kaina buvo tik truputį didesnė nei 1 700 eurų už kvadratinį metrą nuomojamo ploto, pasirodė patraukliausia investicija rinkoje šiuo metu, taigi priėmėme sprendimą investuoti“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys.

Rutkausko 01

Biurų pastatas J.Rutkausko gatvėje. Foto: EfTEN Capital.

2014 m. užbaigto aštuonių aukštų Rutkausko biurų pastato bendras nuomojamas plotas yra daugiau kaip 6 800 kvadratinių metrų. 71 % šio ploto ilgalaike nuomos sutartimi yra išnuomota įmonei ATEA. Taip pat pastate biurų patalpas nuomojasi dar 2 nuomininkai. Viršuliškėse esantis pastatas yra netoli nuo centrinio verslo rajono, Senamiesčio ir Vilniaus gyvenamųjų namų kompleksų. Pastatas yra dviejų judrių magistralių – Pilaitės prospekto ir Vilniaus vakarinio aplinkkelio, kuris yra strategiškai svarbi miesto šiaurinės ir pietinės dalies jungtis, sankirtoje.

Minėtas objektas įsigyjamas per „EfTEN Real Estate Fund III AS“ dukterinę įmonę Rutkausko SPV UAB, kuri įregistruota adresu Verkių g. 25C, Vilnius, Lietuvos Respublika. Jos steigėjui „EfTEN Real Estate Fund III AS“ priklauso visi 100 % šios įmonės akcijų. Šiuo metu įmonės įstatinis kapitalas yra 2 500 eurų ir jis padalintas į 100 akcijų, kurių vienos nominali vertė 25 eurai. Ryšium su sandoriu įmonės įstatinis kapitalas bus padidintas 1 500 eurų ir sieks 4 000 eurų. Už padidinimą „EfTEN Real Estate Fund III AS“ sumokės 1 500 eurų kapitalo įmoką ir 4 556 000 eurų dydžio akcijų priedą. Rutkausko SPV UAB direktorius –„EfTEN Capital Lietuva“ vadovas Laurynas Žilys. 

Rutkausko 02

Biurų pastatas J.Rutkausko gatvėje. Foto: EfTEN Capital.

Kartu su įsigytu Rutkausko biurų pastatu Vilniuje fondo investicijų portfelyje dabar yra 14 turto objektų: Piepilsetas logistikos centras ir „airBaltic“ centrinės būstinės pastatas Rygoje, DSV logistikos centrai Taline, Rygoje ir Vilniuje, „ABC Motors“ pardavimų ir aptarnavimo centras Taline, du „Hortes“ sodo centrai ir „Laagri Selver“ prekybos centras Taline, prekybos centras „Saulės miestas“ Šiauliuose ir L3, „Evolution“ bei Ulonų verslo centrai Vilniuje.

40 % „EfTEN Real Estate Fund III AS“ portfelio sudaro mažmeninės prekybos objektai, 31 % – logistikos bei gamybinės patalpos ir 29 % – biurų pastatai. Vertinant pagal šalis, 56 % šio fondo portfelio objektų yra Lietuvoje, 25 % Estijoje ir 19 % Latvijoje.