Lazdynai: šiurpus incidentas daugiaaukštyje iškėlė daug klausimų (foto)

Beveik lygiai prieš metus Lazdynai minėjo savo penkiasdešimtmetį ir jubiliejiniai metai neapsiėjo be skandalo – rugpjūčio septintosios popietę nuo vieno iš garsiųjų rajono šešiolikaukščių žemyn nugarmėjo dalis balkono konstrukcijos. 

Balkonai Vilniuje aižėja ir darda žemyn ne pirmą kartą, bet šis atvejis išskirtinis – nuo penkiolikto aukšto balkono konstrukcijos kol kas dėl nežinomų priežasčių atskilusi masyvi dalis skriedama žemyn kliudė ir sumaitojo trijų pirmų aukštų balkonus, tad situacija atrodė gana klaikiai.

Tik laimingo atsitiktinumo dėka apsieita ir be aukų, ir be sužalojimų. Tiesa, kelių butų gyventojus teko evakuoti, o prie Architektų gatvės 65 numeriu pažymėto nelaimėlio namo iki vakaro budėjo policijos, greitosios pagalbos ir gaisrininkų ekipažai. Smalsuolių čia taip pat buvo susirinkę nemažai.

6

 Incidentas Lazdynų šešiolikaukštyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Jų žvilgsnius traukė ne tik suniokoti balkonai, bet ir penkioliktame aukšte į susirikusius praeivius žvelgiantis pliušinis žaislas – meškutė panda. 

Nors incidentas Lazdynuose pateko į visų pagrindinių naujienų portalų karščiausias pozicijas bei sulaukė daugybės komentarų, nei miesto galvų, paprastai savo socialinių tinklų paskyrose greitai reaguojančių į tokius neeilinius įvykius Vilniaus gyvenime, nei oficialios sostinės paskyros feisbuke administratorių nesudomino.

1

  Incidentas Lazdynų šešiolikaukštyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Viena aišku: šis šiurpus incidentas, tik laimingo atsitiktinumo dėka apsiėjęs be aukų, matyt lems ilgas diskusijas dėl prieš penkiasdešimt metų ir seniau išdygusių miegamųjų rajonų namų saugumo ir jų techninės priežiūros. Priminsime, kad kai kurie NT vystytojai jau prieš kurį laiką buvo iškėlę idėją, kad kai kuriuos senesnius, apie 1960-uosius metus pastatytus sovietinius namus labiau verta griauti ir statyti naujus nei renovuoti.

 Incidentas Lazdynų šešiolikaukštyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15