Kaip keisis automobilių parkavimas Santariškėse

Santariškių medicinos miestelyje įsibėgėjo trečios daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statybos darbai. Numatoma, kad 635 stovėjimo vietų aikštelė šalia Nacionalinio vėžio instituto pradės veikti šį rudenį.

Šia daugiaaukšte aikštele bus baigtas formuoti vienuolikos stovėjimo aikštelių žiedas, užtikrinantis Santariškių medicinos miestelio įstaigų pacientų, lankytojų ir darbuotojų parkavimo poreikius.

„Trečia daugiaaukštė aikštelė prisidės prie atvykstančiųjų srautų pasiskirstymo ir leis surasti parkavimo vietą netoli reikalingos Santariškių medicinos miestelio įstaigos. Prašome žmones būti atidiems ir atkreipti dėmesį į nuorodas, ar pasiplanuoti parkavimą iš anksto“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas projektą vykdančios bendrovės „Santaros parkavimo paslaugos“ direktorius Marius Blagnys.

Aiksteles prie Nacionalinio vezio instituto vizualizacija 1

Parkavimo aikštelės prie Nacionalinio vėžio instituto vizualizacija.

Į aikštelę P11 prie Nacionalinio vėžio instituto bus galima įvažiuoti iš Žaliųjų ežerų gatvės. Šiuo metu daugiau kaip pusės kilometro ilgio atkarpoje nuo Santariškių žiedo yra klojama asfalto danga ir tvarkoma infrastruktūra. Po rekonstrukcijos čia atsiras papildoma eismo juosta posūkiui į būsimą aikštelę.

Parkavimo projekto įgyvendintojai atkreipia dėmesį, kad iš kovą pradėjusios veikti daugiaaukštės, 1200 parkavimo vietų aikštelės P9 patogu pasiekti VUL Santaros klinikas ir konsultacinę polikliniką, Kraujo centrą, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centrą, Vaikų ligoninę, akušerijos ir ginekologijos centrą.

Aiksteles prie Nacionalinio vezio instituto vizualizacija 2

Parkavimo aikštelės prie Nacionalinio vėžio instituto vizualizacija.

Veikianti antžeminė P7 aikštelė ir Santariškių bei Santaros gatvių sankryžoje statoma daugiaaukštė aikštelė P8 bus patogi vykstantiems į Vaikų ligoninę ir būsimą Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę.

Be to, Vilniaus miesto savivaldybė neseniai paskelbė, kad ketina sujungti Senojo Molėtų plento atkarpą su Mokslininkų gatve ir rekonstruoti greta esančią sankryžą. Tokiu būdu daugiaaukštė stovėjimo aikštelė P9 bus geriau sujungta su Mokslininkų, Baltupio ir Geležinio Vilko gatvėmis.

Aiksteles prie Nacionalinio vezio instituto vizualizacija 3

Parkavimo aikštelės prie Nacionalinio vėžio instituto vizualizacija.

Eismo reorganizacija netrukus pasieks ir aplinkinius gyvenamųjų namų rajonus. Gavus nusiskundimų, kad atvykstantys vairuotojai blokuoja mažesnes gatves ir sankryžas, užstato įvažiavimus į kiemus ir parkuojasi ant žaliųjų vejų, liepą bus pastatyti stovėjimą draudžiantys ženklai J. Tallat – Kelpšos ir A. Telyčėno gatvėse, taip pat dalyje P. Baublio, A. Šabaniausko ir B. Dvariono gatvių.

Iki šiol Santariškių medicinos miestelyje yra atnaujinta daugiau kaip 300 ir įrengta beveik 1600 naujų parkavimo vietų. Visą aikštelių planą galima rasti interneto svetainėje www.santarosparkavimas.lt.

Santariškių miestelio parkavimo plėtros projektas pradėtas 2017 metais, kai LR Sveikatos apsaugos ministerija pasirašė koncesijos sutartį su bendrove „Santaros parkavimo paslaugos“. Iš viso į projektą vystytojai investuos 15,8 mln. eurų.

Santaros parkavimo paslaugos Stovjimo aikteli schema

 Santariškių parkavimosi aikštelių schema.