Pradėjo veikti naujasis „Maximos“ logistikos centras

Vilniuje, Zigmantiškių gatvėje, šalia Lentvario, „Maxima LT“ atidarė vieną moderniausių logistikos centrų Baltijos šalyse. Logistikos centras aptarnaus visą „Maximos“ prekybos tinklą – arti pustrečio šimto parduotuvių. Iš jo jau praėjusį savaitgalį į tinklo parduotuves pradėtos tiekti pirmosios šviežios prekės – vaisiai, daržovės ir gėlės.

„Tai yra didžiausias mūsų infrastruktūros projektas per daugiau nei 30 gyvavimo metų – į naująjį logistikos centrą, kurio bendras plotas yra beveik 46 tūkst. kv. m., iš viso investavome apie 69 mln. eurų. Visgi svarbiausia, kad tai yra kokybinis šuolis ir naujas etapas mūsų tiekimo grandinėje, kuris padės sutrumpinti ir supaprastinti prekių pristatymą į parduotuves, sumažinti poveikį aplinkai, sukurti geresnes darbo sąlygas tiek mūsų darbuotojams, tiek partneriams ir tiekėjams“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Logistikoscentrasmin

Naujasis „Maximos“ logistikos centras. Foto: bendrovės archyvas.

Į naująjį logistikos centrą palaipsniui bus perkeliamos visos šviežios prekės iš bendrovei priklausančių 2 sandėlių ir dviejų „Maxima LT“ partnerių, iki šiol teikusių tinklui logistikos paslaugas.

Naujajame pastate bus priimamas ir į parduotuves skirstomas šviežias maistas, pavyzdžiui, šviežia mėsa ir jos gaminiai, žuvies gaminiai, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, vaisiai ir daržovės, „Maximos“ meistrų pagaminti kulinarijos ir konditerijos gaminiai, taip pat skintos bei vazoninės gėlės. Iš naujojo logistikos centro į „Maximos“ parduotuves jau praėjusį savaitgalį pradėtos tiekti pirmosios šviežios prekės – vaisiai, daržovės ir gėlės. Logistikos centras vienu metu galės priimti apie 50 tiekėjų automobilių.

„Logistikos centre įdiegti technologiniai sprendimai padės produktus ilgiau išlaikyti šviežius bei užtikrinti pirkėjams dar geresnę jų kokybę. Šviežios prekės tinklo parduotuves pasieks vienu pristatymu ir iš vieno logistikos centro – tai leis sumažinti sunkiasvorių automobilių srautą į parduotuves, prekės pirkėjus pasieks dar greičiau. Visa tai teigiamai atsilieps ne tik prekių kokybei ir kainai, bet ir aplinkai“, – kalba J. Bivainytė.  

Logistikos centro pastatas, kurio bendras plotas siekia beveik 46 tūkst. kv. m., didžiąją dalį elektros energijos pasigamins iš saulės. Dar iki šių metų pabaigos planuojama įrengti 1,4 MW galios saulės elektrinę, kuri saulėtomis dienomis patenkins visą šalčio gamybai reikalingą elektros energijos kiekį, o sandėlių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Pastate ir teritorijoje sumontuotas išmanus LED lauko ir vidaus apšvietimas.

Planuojama, kad dar šių metų pabaigoje logistikos centre pradės veikti 700 metrų ilgio prekių rūšiavimo konvejerinė sistema, kurioje prekes nuo palečių į prekių rūšiavimo įrenginį darbuotojams padės krauti ir rūšiuoti trys robotai. Toks technologinis sprendimas padės sumažinti fizinį krūvį darbuotojams ir greičiau paruošti užsakymus į parduotuves.

Logistikos centre iš viso dirbs 450 darbuotojų, naujai sukurta apie 200 darbo vietų. Daug dėmesio skiriama darbuotojų darbo aplinkai – specialiai įrengtos poilsio zonos, veiks darbo drabužių skalbykla. Valgykloje darbuotojai galės nemokamai valgyti šviežius, ką tik pagamintus patiekalus, o prekes į parduotuves vežantys vairuotojai turės ir atskirus poilsio kambarius, kur galės pailsėti po kelionių bei turės galimybę pasinaudoti dušu.

Atokiau gyvenantiems darbuotojams bus suteiktas transportas vykti į darbą ir iš jo. Specialūs autobusai kursuos Vilniaus, Varėnos, Šalčininkų, Eišiškių ir kt. kryptimis. Bus pasirūpinta ir dalies naujų kolegų nemokamu apgyvendinimu. Dar ir šiuo metu vyksta darbuotojų atrankos į naująjį logistikos centrą.

Darbuotojai gaus ne tik konkurencingą atlyginimą, bet ir visas „Maxima LT“ darbuotojams suteikiamas papildomas naudas: papildomą sveikatos draudimą, nemokamas psichologo konsultacijas, skiepus nuo gripo,  specialias nuolaidas ir partnerių pasiūlymus, šventines dovanas, stipendijas bei vasaros stovyklas darbuotojų vaikams.

Logistikos centras pastatytas prioritetinėje Vilniaus miesto teritorijoje, skirtoje plėtoti pramonės ir sandėliavimo objektus. Didelį dėmesį „Maxima LT“ skiria kaimyninių gyvenviečių naujakurių komfortui, organizuojant prekių judėjimą atsižvelgta į vietos gyventojus ir saugų transporto eismą.

Apie 85 proc. sunkiojo transporto parkavimo vietų įrengtos logistikos centro vidinėje teritorijoje, kad gyventojai kuo mažiau susidurtų su aptarnaujančiuoju transportu bei negirdėtų triukšmo. Logistikos veiklos zona nuo gyvenamųjų teritorijų atskirta žaliąja zona.

Savo lėšomis „Maxima LT“ pradėjo rekonstruoti Fabriko g. ir A16 kelio sankryžą – čia įrengs šviesoforo reguliuojamą sankryžą, lėtėjimo ir greitėjimo juostas. Tikimasi, kad pavyks darbus užbaigti dar iki tol, kol pradės judėti didysis sunkiojo transporto srautas – iki šių metų pabaigos.

„Maxima LT“ logistikos centrą suprojektavo „Užupio architektai“, darbus įgyvendino statybų generalinės rangos bendrovė „Baltijos pašvaistė“ ir infrastruktūros statybos bendrovė „Fegda“.