NarkoVilnius: likviduotas dar vienas narkotikų platintojų „Telegram“ kanalas

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė 5 asmenis, neteisėtai disponavusius narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jas platinusius „Telegram“ kanalo grupėje „Prokuratūra“. Įtariamųjų sulaikymo operacija vyko Pašilaičių, Antakalnio, Karoliniškių mikrorajonuose. Sulaikytas „Telegram“ grupės „Prokuratūra“ įkūrėjas ir 2 asmenys, galimai administravę šio kanalo veiklą. Taip pat sulaikyti ir 2 kiti asmenys, kurie šiame „Telegram“ kanale platino narkotines ir psichotropines medžiagas, praneša Vilniaus policija.

Tyrimas buvo pradėtas šių metų vasario 29 d., kuomet dėl apsinuodijimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis į Vilniaus ligoninę buvo pristatytas nepilnametis.

prok 1

Konfiskuoti narkotikai. Foto: Vilniaus policija.

Aiškinantis įvykio aplinkybes, buvo gauta duomenų, kad nepilnametis galėjo įsigyti narkotinių ar psichotropinių medžiagų iš asmenų, kurie „Telegram“ kanalo grupėje „Prokuratūra“ platino narkotines ir psichotropines medžiagas.

Atlikus kratą sulaikytų asmenų namuose, automobiliuose, slėptuvėse ir kitose patalpose, rastas ir išimtas didelis kiekis psichotropinės medžiagos 3-chlormetkatinono (3-CMC), svėrimo, fasavimo ir pakavimo priemonės. Pareigūnai, sėkmingai perėmę „Telegram“ kanalo grupės „Prokuratūra“  kontrolę, ją likvidavo. 

Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros 3-iasis skyrius.

Trakų r., Lentvaryje, pas asmenį rasta galimai narkotinių medžiagų. Jam pareikšti įtarimai dėl  neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Reaguojant į gyventojų nusiskundimus dėl padidėjusio narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo bei platinimo Trakų rajone, buvo sudaryta jungtinė sostinės bei Trakų rajono policijos pareigūnų tyrimo grupė, siekianti užkardyti tokias nusikalstamas nusikalstamas veikas. 

Birželio 4 d. apie 21 val. Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai kartu su kolegomis iš Trakų rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus neviešo patruliavimo metu pastebėjo automobilį BMW, kurio vairuotojas vis didino važiavimo greitį. Policijos pareigūnams kilo įtarimas, kad trys asmenys, važiavę šiuo BMW, gali turėti draudžiamų daiktų, tad nusprendė automobilį sustabdyti ir patikrinti, išsikviedami papildomą ekipažą. 

Bendraujant su vyrais, vienas iš keleivių, 43-ejų metų lentvariškis, prisipažino, jog trumpikėse turi plastikinį paketą su augalinės kilmės specifinį kvapą turinčia medžiaga. Jis teigė, kad iš nepažįstamo asmens nusipirko 10-12 g marihuanos už 150 eurų asmeniniam vartojimui, nes jau kelerius metus norėdamas atsipalaiduoti retkarčiais vis pavartoja šios rūšies narkotikų. Galimai narkotinės medžiagos rasta dvigubai daugiau nei asmuo nurodė – tikslus kiekis bus nustatytas ekspertizės metu. 

43-ejų metų amžiaus lentvariškis, iki šiol neturėjęs teistumo, buvo sulaikytas. Jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d.). Jam gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 6-asis skyrius. 

Policija dėkoja pilietiškiems gyventojams, aktyviai prisidedantiems prie bendro tikslo ir toliau skatina pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.