Salomėjos Nėries gimnazija pervadinta Vyčio vardu

Vilniaus miesto taryba pritarė Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos vardo keitimui. Nuo šiol ji vadinsis Vyčio vardu. Buvo pateiktas ir alternatyvus pavadinimas – Šv. Kotrynos. Pavadinimo keitimą inicijavo pati mokyklos bendruomenė, praneša savivaldybė. 

Mokyklos bendruomenė iš pradžių atrinko keturis pavadinimus: Vilniaus medijų gimnazija, Vilniaus Šv. Kotrynos gimnazija, Vilniaus senamiesčio gimnazija ir Vilniaus senamiesčio medijų gimnazija. Šie pavadinimai buvo teikti Istorinės atminties komisijai, kuri po diskusijų daugiausia balsų atidavė už šv. Kotrynos pavadinimą. 

salama1

Salomėjos Nėries gimnazija taps Vyčio gimnazija. Foto: Vilniaus savivaldybė.

Vis dėlto mokyklos bendruomenė nusprendė paieškot jiems labiau priimtino pavadinimo ir pasiūlė į svarstymą įtraukti Vyčio vardą. Šie du pavadinimai ir buvo pateikti Vilniaus miesto tarybai. 

Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Žaneta Simonaitienė teigė, kad Vyčio vardui pritarė mokyklos mokytojų taryba, pavadinimas patiko ir mokyklos bendruomenei, jį patvirtino ir gimnazijos taryba, kurioje lygiomis teisėmis dalyvauja tiek mokytojų, tiek mokinių, tiek mokinių tėvų atstovai.

„Mūsų gimnazijos pozicionuojamos vertybės – pilietiškumas, valstybingumas. Mokyklos kryptis – medijos, ugdome kritiškai mąstančius piliečius. Todėl Vyčio pavadinimas atspindėtų mūsų vertybes", – kalbėjo mokyklos direktoriaus pavaduotoja Ž. Simonaitienė. 

Anot mokyklos atstovų, Vytis yra lietuvybės tvermės ir ryžto simbolis, su kuriuo vienas iš šios mokyklos įkūrėjų dr. Jonas Basanavičius skleidė valstybės atkūrimo idėją, o Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija – pirmoji lietuviška mokykla Vilniuje, skaičiuojanti savo gyvavimą nuo 1915 m. „Pavadinę gimnaziją Vilniaus „Vyčio" gimnazija užtikriname Vilniaus miesto ir mūsų švietimo įstaigos istorijos tęstinumą", – teigė  Ž. Simonaitienė.

Nei viena Lietuvos gimnazija neturi Vyčio vardo. Kartu su pavadinimu keičiami ir mokyklos nuostatai.

 

Mokyklos pavadinimas keičiamas atsižvelgiant į Desovietizacijos komisijos rekomendacijas. S. Nėris drauge su kitais rašytojais kūrė sovietų valdžią šlovinančią poeziją ir prozą, 1940 metais kaip Liaudies Seimo delegatė ji vyko į Maskvą su prašymu priimti Lietuvą į Sovietų Sąjungą. 

Vilniuje keičiamas ir Salomėjos Nėries gatvės pavadinimas. Gyventojai kviečiami iki gegužės 17 d. siūlyti savo pavadinimus pervadinti šią gatvę. Tai galima padaryti puslapyje isrinkvarda.lt.