Savivaldybė kvies pasimatuoti mero kėdę

Gegužės 18–19 d. Vilniuje dešimtą kartą vyks Architektūros fondo organizuojamas atviros architektūros savaitgalis „Open House Vilnius". Vilniaus miesto savivaldybė jungiasi prie festivalio ir kviečia apsilankyti Savivaldybės pastate, Konstitucijos pr. 3. 

Ekskursijos vyks numatytais laikais: šeštadienį (gegužės 18 d.) 15:00, 16:00 ir 17:00; sekmadienį (gegužės 19 d.) 11:00; 12:00 ir 13:00 val.

open1

Per „Open House Vilnius" savaitgalį bus galima apsilankyti ir savivaldybėje. Foto: Saulius Žiūra.

Atviros architektūros šventėje atveriamas vyriausiosios miesto architektės ir jos komandos kabinetas ir kviečiama susitikti su čia dirbančiais urbanistais, teritorijų planuotojais, architektais, kraštovaizdžio architektais, rašoma pranešime žiniasklaidai. Lankytojai apsilankys mero kabinete, pamatys, kur renkasi miesto Taryba ir galės pasijusti, kaip tikrame miesto Tarybos posėdyje – balsuos tam tikru klausimu.

Savivaldybė lankytojams paruošė ir siurprizų – viename iš susitikimų dalyvaus ir miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė. O ekskursiją vainikuos Vilniaus miesto panorama iš 20-o savivaldybės aukšto. 

Šių metų architektūrinio festivalio „Open House Vilnius" tema – „Miestą kuriantys žmonės". „Savivaldybėje kuriama Vilniaus miesto vizija, kuri tikrove tampa po 10 ar 20-ies metų. Norime gyventojams daugiau papasakoti apie šį procesą – kas yra bendrasis miesto planas ir kuo jis svarbus, kaip planuojamas užstatymas. Aplankysime kabinetus, kuriuose miesto vyr. architektės komanda kasdien susitinka su plėtotojais ir architektais diskutuoti dėl vystomų pastatų. Sužinosite, kokiais principais vadovaujamasi vertinant projektus, ar savivaldybės specialistai gali vertinti architektūrinę raišką, kaip gyventojai įtraukiami į miesto planavimą ir kaip kuriamas gyvybingas ir žmonėms pritaikytas miestas" – pranešime žiniasklaidai cituojama Vilniaus miesto savivaldybės vyriausioji architektė L. Kairienė. 

Registracijos į ekskursijas nėra, patekimas – laukiant gyvoje eilėje. Visos ekskursijos nemokamos.