Kariuomenės pratybos sostinėje: kai kur bus skelbiama komendanto valanda

Gegužės 6–8 dienomis Vilniuje ir Kaune vyks Lietuvos kariuomenės pratybos „Perkūno bastionas 24“. Pratybų metu bus treniruojamasi vykdyti ginkluotųjų pajėgų vienetų, karo komendantų ir valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų bendradarbiavimą ir sąveiką mobilizacijos bei karo padėties metu, taip pat turto rekvizavimą ir komendanto valandos paskelbimą, praneša Vilniaus savivaldybė.

Pratybose dalyvaus ginkluotųjų pajėgų vienetai, valstybės bei savivaldybių institucijos, įstaigos ir ūkio subjektai. Ginkluotųjų pajėgų vienetai bus ir prie Vilniaus savivaldybės pastato, Konstitucijos pr. 3.

pratybos

Vilniuje vyks karinės pratybos. Foto: savivaldybės archyvas.

Pratybose bus patikrinta Vilniaus ir Kauno regiono valstybės bei savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų pasirengimas vykdyti mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos teikimo užduotis.

Pratybų metu Vilniuje, Viršuliškėse ir Paneriuose, vyks karinių vienetų judėjimas ir policijos reidai. Kariai kartu su šauliais treniruosis vykdyti teritorijos kontrolę ir be policijos, stabdys tik pratyboms numatytą transportą, taip pat vykdys kai kurių objektų apsaugą. Tam tikroje teritorijoje bus skelbiama komendanto valanda. Aktyvūs veiksmai numatomi tamsiu paros metu, todėl gyventojai nepatogumų dėl  organizuojamų pratybų nepatirs.