Nuo rugsėjo pirmosios dar griežtesnis paspirtukų eismo reguliavimas

Vilniuje pradedamos žymėti specialiai el. paspirtukams skirtos stovėjimo vietos, kuriose dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys el. paspirtukų vairuotojai nuo rugsėjo 1 d. privalės palikti nuomojamus paspirtukus. Vietos bus įrengtos Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio, Užupio ir Šnipiškių, praneša sostinės savivaldybė.

Stovėjimo vietų įrengimas – dar viena priemonė padėsianti griežčiau reguliuoti el. paspirtukų eismą bei eliminuoti nepavyzdingą jų parkavimą, kai vairuotojai paspirtukus palieka bet kur, o ypač – sankryžose, stotelėse, skersai šaligatvio, pėsčiųjų ar dviračių takų.  

paspirtukai

Paspirtukų stovėjimo vietų ženklinamas bus pradėtas keturiuose miesto rajonuose. Foto: Kastytis Mačiūnas.

„Netinkamai pastatyti el. paspirtukai trikdo sklandų kitų eismo dalyvių judėjimą, tad kartu su dalijimosi platformomis ir judumo specialistais šią priemonę įtraukėme į el. paspirtukų eismo valdymo priemonių paketą. Pokytis leis užtikrinti daugiau tvarkos, saugumo ir vietos eisme visiems jo dalyviams", – teigė administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Stovėjimo vietų ženklinamas bus pradėtas keturiuose miesto rajonuose – Senamiestyje, dalyje Naujamiesčio, Šnipiškių bei Užupio. Čia atsiras apie 80 lokacijų, kiekvienoje jų tilps iki 10 paspirtukų. Vėliau bus įrengiama dar 40 lokacijų, kurios praplės stovėjimo vietų tinklą. 

Stovėjimo vietos buvo parenkamos remiantis dalijimosi platformų paslaugas teikiančių įmonių duomenimis, specialistų rekomendacijomis bei populiariausiais taškais, kuriuose paspirtukai dažniausiai paimami arba paliekami. Didelis dėmesys bus skiriamas ir tam, kad stovėjimo vietos sklandžiai įsilietų į miesto infrastruktūrą, netrikdytų kitų eismo dalyvių, o svarbiausia – pėsčiųjų judėjimo. Taip pat vietos bus sujungtos į vientisą tinklą, kad jos būtų patogiai prieinamos mikrojudumo dalinimosi paslaugų vartotojams.

Atsižvelgiant į stovėjimo vietų užimtumą ir naujos tvarkos laikymąsi, vietų kiekis ir išsidėstymas mieste gali keistis.

Primenama, kad nuo šių metų  gegužės ir birželio mėnesių mieste įsigaliojo el. paspirtukų greičio ir eismo ribojimai: 

- Senamiestyje ir ant tiltų el. paspirtukų vairuotojai privalo važiuoti ne didesniu nei 12 km/h greičiu.

- Vilniaus, Pilies ir Savičiaus gatvėse galioja paspirtukų ir dviračių eismą draudžiantys ženklai.

Taip pat iki šių metų pabaigos dalijimosi paslaugų bendrovės įpareigojamos paženklinti el. paspirtukus identifikaciniais numeriais, kurie padėtų kitiems eismo dalyviams iš tolo identifikuoti važiuojančius el. paspirtukus ir paslaugos teikėjui pranešti ne tik apie netaisyklingą parkavimą, bet ir apie viršijamą greitį, važiavimą dviese vienu el. paspirtuku, važiavimą draudžiamoje zonoje ar kitus nusižengimus.