Viršuliškės: eismo pokyčiai prie „Mados“ sankryžos

Šių metų balandžio mėnesį JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) eismo organizavimo skyriaus specialistai, norėdami įvertinti transporto srautų pralaidumą ir sankryžų saugumą, Vilniuje atliko transporto srautų tyrimą. Įvertinus jų rezultatus buvo nutarta pagerinti Viršuliškių g. ir Laisvės pr. sankryžos ties prekybos centru „Mada“ veikimą, skelbiama savivaldybės puslapyje.

Nuo šiol važiuojant Viršuliškių g. nuo Šešuolių g. pusės, pirma eismo juosta yra skirta tik posūkiui į dešinę, o antra eismo juosta – važiavimui tiesiai ir į kairę.

sankryza

Pokyčiai prie „Mados“ sankryžos turėtų sumažinti eismo įvykių rizikas. Foto: savivaldybės archyvas.

Iki šiol sukantiems į dešinę (į Laisvės pr. link Spaudos rūmų), reikėjo praleisti pėsčiuosius ir tai dažnu atveju trikdė transporto priemonių važiavimą tiesiai. Tad atlikus eismo organizavimo pakeitimus, šioje atkarpoje transportas, norintis judėti tiesiai link Ąžuolyno g., galės keliauti be kliūčių.

Tiesa, į dešinę sukančiam transportui dar įrengta ir papildoma sekcija, kurios metu dešinys posūkis yra visiškai apsaugotas. Šis sprendimas turėtų sumažinti eismo įvykių rizikas, nes dalis transporto galės išvažiuoti saugiai, o kita dalis – važiuoti jau esant įprastam žaliam šviesoforo signalui, praleidžiant pėsčiuosius. Transportui, sukančiam į kairę link Pašilaičių mikrorajono, galimybė atlikti posūkį yra kartu su tiesiai važiuojančiomis transporto priemonėmis.