Lietuvos pradinukų matematikos olimpiados nugalėtojai kils į dangų oro balionu

Praėjusį savaitgalį Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete šurmuliavo daugybė žmonių – į čia surengtą septintąją Lietuvos pradinukų matematikos olimpiadą rinkosi vaikai, jų mokytojai ir tėvai iš visos šalies.

 

Net 153 dalyviai iš 40 savivaldybių sugužėjo į sostinę – ne vienai dešimčiai 3-4 klasės mokinukų „Gabių vaikų akademijos” surengta olimpiada tapo kone įspūdingiausia metų diena, kurioje persipynė gausybė įspūdžių: pirmoji respublikinė olimpiada, pirmojo pažintis su Vilniumi, o taip pat – pirmą kartą įžengta į Universiteto, kuris galbūt po keliolikos metų taps gimtuoju Alma Mater, auditorijas.

olimpiada prasideda Juliaus Baliutaviciaus nuotr

Olimpiada prasideda! Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Vaikams tai yra didelė patirtis, juk čia suvažiuoja stipriausieji, pasibando jėgas. Mokinukai iš olimpiados grįžta patenkinti – juk dar ir Vilnių pamato. Noriai čia važiuojame, - pasakojo Tytuvėnų (Kelmės r.) gimnazijos pradinių klasių mokytoja Dalia Lauraitienė, kuriai ši olimpiada tapo trečiąja. - Mūsų vaikai noriai lanko pamokas – didelių problemų nėra. Vaikai motyvuoti – galbūt mokytojai moka uždegti ugnelę”.

„Nors mes iš rajono, bet nesijaučiame prastesni. Tikrai yra gabių vaikų – mes dar turime ir galime kuo pasigirti”, - jai antrino Užvenčio (Kelmės r.) Šatrijos Raganos gimnazijos pradinukų mokytoja Edita Kazlauskienė. Mokytojos, į Vilniuje surengtą olimpiadą, atvykusios kartu su keturiais savo mokyklų pradinukais, ypač džiaugėsi, kad olimpiada vyksta gyvai.

olimpiados akimirka organizatoriu nuotrauka

Olimpiados akimirka. Foto: organizatorių archyvas.

Druskininkietė Rasa Legevičiūtė-Dovidonė, į olimpiadą palydėjusi savo sūnų Vilių, taip pat džiaugėsi, kad renginys vyksta gyvai. „Gyvas olimpiadas vertinu labai rimtai. O nuotolinės varžytuvės – labiau prasimankštinimui. Labai džiaugiamės, kad dalyvaujame – tai tarsi mažyčiai savęs išbandymai, kurie ir grūdina, ir ugdo”, - teigė Rasa Legevičiūtė-Dovidonė, prisipažinusi, jog ruošiantis olimpiadai ji jaudinosi kur kas labiau nei vienuolikmetis jos sūnus. „Vilius kažkada bandė apibūdinti, kaip atrodo jo smegenys, kai sprendžia sudėtingas užduotis. Sako: „Mama, tu žinai kaip per driftą sukasi mašinos ratai ir rūksta dūmai? Tai taip atrodo mano smegenys per matematikos užduotis”, - šypsojosi pašnekovė.

dziaugsmo akimirka Juliaus Baliutaviciaus nuotr

Džiaugsmo akimirka. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tarp pradinukų olimpados dalyvių išsiskyrė brolių duetas – Kauno Prano Mašioto pradinės mokyklos auklėtiniai Mantis ir Majus Garbatavičiai. Antrokas Mantis pelnė pagyrimo raštą tarp trečiaklasių, o štai jo vyresnėlis brolis Majus tarp ketvirtokų pelnė pirmąją vietą, o tuo pačiu ir organizatorių įsteigtą prizą – skrydį oro balionu kartu su  mokytoja. Majus Garbatavičius prisipažino, kad spręsdamas užduotis jis nė kiek nesijaudino – labiau širdelė pradėjo plakti tik vykstant apdovanojimų ceremonijai, kurioje dalyvavo ir matematikos mokslų šviesulys – Vilniaus universiteto docentas Romualdas Kašuba.

Docentas Romualdas Kasuba sveikina olimpiecius Juliaus Baliutaviciaus nuotr

Jaunuosius matematikus sveikino Vilniaus universiteto docentas Romualdas Kašuba. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Docentą džiugino jaunosios kartos žingeidumas ir noras dalyvauti olimpiadose. „Gerai, kai atsiranda žmonių, darančių tokius šventus dalykus”, - dėkojo docentas „Gabių vaikų akademijos” vadovams Ingridai Ramanauskienei ir Alfredui Ramanauskui, kurie su būriu savanorių surengė vaikams nepamirštamą šventę.

Lietuvos septintosios pradinukų matematikos olimpiados nugalėtojais tarp trečių klasių moksleivių tapo:

Pirma vieta - Justas Šešok (Vilniaus Balsių progimnazija).

Pirma vieta - Gabrielius Banys (Vilniaus pradinė mokykla „Žiniukas").

Antra vieta - Augustė Čekytė (Mažeikių Pavasario progimnazija).

Antra vieta - Gabrielė Rumelaitytė (Kauno mokykla-darželis „Rūtelė").

Antra vieta - Pijus Tamavičius (Šiaulių Romuvos progimnazija).

Trečia vieta - Marija Radavičiūtė (Vilniaus pradinė mokykla „Žiniukas").

Pagyrimo raštais apdovanoti Mantis Garbatavičius (Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla) ir Ugnė Urbonavičiūtė (Kėdainių „Ryto” progimnazija).

Lietuvos septintosios pradinukų matematikos olimpiados nugalėtojais tarp ketvirtų klasių moksleivių tapo:

Ketvirtokai nugaletojai ir prizininkai Juliaus Baliutaviciaus nuotr

Ketvirtokai - nugalėtojai ir prizininkai. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pirma vieta - Gerda Vaičiulytė (Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazija).

Pirma vieta - Majus Garbatavičius (Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla).

Antra vieta - Ieva Saunorytė (Kauno „Varpelio" pradinė mokykla).

Trečia vieta - Vincentas Budreika (Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija).

Pagyrimo raštais apdovanoti Matas Duoblys (Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija), Tomas Žilinskas (Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija), Haroldas Žebrauskis (Plungės Senamiesčio mokykla), Luknė Guzaitytė (Kauno „Ryto" pradinė mokykla), Povilas Palaima (Vilniaus r. Rudaminos „Ryto" gimnazija), Šarūnas Norkeliūnas (Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija), Tomas Preibys (Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykla), Vakaris Pukštys (KTU inžinerijos licėjus).