Prisiekė naujoji sostinės valdžia

Šiandien Vilniaus savivaldybėje nuskambėjo iškilmingos priesaikos – 51 Tarybos narys pasižadėjo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario (-ės) pareigas. Priesaiką davė ir naujasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas. Mero inauguracija ir regalijų įteikimo ceremonija įvyks trečiadienio vakarą, miesto Rotušėje. 

Vilniaus meras pažadėjo vilniečiams dirbti atsakingai, įdėmiai klausytis ir vadovauti sąžiningai, kad Vilniuje būtų tik dar patogiau ir geriau gyventi visiems, siekiantiems čia kurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vilniečiai sostinės raktus man patikėjo minint 700-ąjį miesto jubiliejų. Tai ne tik didžiulė garbė, bet ir nepaprastas įsipareigojimas. Šimtmečiais istoriją skaičiuojantis, tačiau jauno miesto veržlumą išlaikantis miestas yra tapęs 600 000 žmonių namais. Vilnių kūrė skirtingų tautybių ir kultūrų žmonės. Miesto istorija – visų mūsų istorija. Nepamirškime puoselėti tos vienybės ir laisvės dvasios, kuri priklauso mums visiems. Naująjį sostinės puslapį kviečiu rašyti dar plačiau atveriant miesto vartus tiems, kas vadina ir nori vadinti jį namais", – sakė sostinės meras V. Benkunskas.

vms2

Prasidėjo nauja Vilniaus epocha - prisiekė naujasis meras V. Benkunskas. Foto: savivaldybės archyvas.

Darbą Taryboje pradėjo 8 komitetai: Aplinkos ir miesto paslaugų, Ekonomikos ir finansų, Kultūros ir turizmo reikalų, Miesto plėtros, Socialinių reikalų, Sveikatos ir sporto reikalų, Švietimo reikalų ir Ateities Vilniaus.

Naujovė nuo šios kadencijos pradžios – visi Komitetų posėdžiai bus atviresni - transliuojami tiesiogiai, juos galima bus stebėti Vilniaus miesto savivaldybės Youtube paskyroje.

Tarp naujai kadencijai prisiekusiųjų narių yra ir naujokų (27), ir ilgamečių patyrusių miesto politikų, ir keletas jau anksčiau prieš kurį laiką buvusių Tarybos narių. Keletas jauniausiųjų yra 24 metų, vyriausiam – greit sukaks 70.  Taryboje – 20 moterų ir 31 vyras. 19 jų priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijai, Laisvės partijai – 9, partijai „Laisvė ir teisingumas" – 9, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – 7, Lietuvos socialdemokratų partijai – 4, Nacionaliniam susivienijimui – 3. 

Komitetai

Komitetų narių sąrašas.

Patvirtintos dvi mero pavaduotojos 

Prisiekus Tarybai, priimti ir pirmieji sprendimai – patvirtinti pirmieji du mero Valdo Benkunsko pavaduotojai: Simona Bieliūnė ir Donalda Meiželytė. Darbus kuruos iš viso keturi vicemerai - du deleguoti Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos ir du - Laisvės partijos.

TS-LKD deleguoti vicemerai kuruos energetikos (šilumos, atliekų tvarkymo, daugiabučių namų administravimo, vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo), infrastruktūros, miesto planavimo, transporto, saugaus miesto, sveikatos, socialinės apsaugos, naktinės ekonomikos ir kultūros klausimus.

Simonai Bieliūnei jau patikėti sveikatos, socialinių reikalų, naktinės ekonomikos ir kultūros klausimai. Naujoji vicemerė yra įgijusi edukologijos daktarės laipsnį, ėjo Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėjos pareigas, kuravo asmens ir visuomenės psichikos sveikatos klausimus. Iki tol dirbo Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamente, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre.

„Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto tarybos nariai pritarė mano kandidatūrai. Šiandien prisistatydama akcentavau ne tik svarbiausius numatomus pokyčius savo koordinuojamose srityse, bet ir profesinę patirtį, kuri man padės jų siekti. Dėkodama už pasitikėjimą, nekantrauju susipažinti su visa komanda ir kartu pradėti pirmuosius darbus vilniečiams", – sako S. Bieliūnė.

Laisvės partijos frakcijos atstovei, mero pavaduotojai Donaldai Meiželytei patikėtos ikimokyklinio, bendrojo ir neformaliojo ugdymo sritys, jaunimo reikalai bei sporto ir sveikatinimo klausimai. 

„Švietimo srityje nėra nei pozicijos, nei opozicijos. Tikiu, kad visų vilniečių atstovų siekis yra toks pats – kad mieste visos ugdymo įstaigos būtų geros, švietimas kokybiškas ir įtraukus, o jaunoji vilniečių karta augtų laisva, savarankiška, kūrybiška ir smalsi", – sakė D. Meiželytė.

Švietimo ir jaunimo klausimai Donaldai Meiželytei puikiai žinomi: nuo 2021 m. rugsėjo Vilniaus savivaldybėje ji eina Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas – kuruoja švietimo, kultūros, jaunimo reikalų, civilinės metrikacijos, sveikatos apsaugos, seniūnijų veiklos sritis. Iki tol nuo 2019 m. ji dirbo Vilniaus miesto tarybos nare. 

Administracijos direktorius - Adomas Bužinskas 

Naujasis miesto meras Valdas Benkunskas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi skyrė Adomą Bužinską, iki šiol ėjusį administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. 

„Administracinio aparato valdymas dažnai yra nematoma, bet labai svarbi miesto valdymo dalis. Nuo to, kaip vyksta procesai mieste, priklauso, ar visas savivaldos mechanizmas veikia skaidriai ir efektyviai. Tik tokiomis sąlygomis Vilnius gali eiti į priekį, įgyvendinti naujus projektus ir kelti miesto gyventojų pasitenkinimo ir gyvenimo kokybės kartelę, todėl administracijos direktoriaus pareigas patikėjau ir viziją, ir patirtį turinčiam žmogui, su kuriuo pasitikėjimą kūrėme per ilgus bendro darbo Savivaldybėje metus", – pažymėjo V. Benkunskas. A. Bužinskas 2015 m. buvo išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir ėjo tarybos nario pareigas iki 2019 m. Nuo 2019 m. dirbo sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, buvo AB Vilniaus šilumos tinklai ir UAB Vilniaus vandenys valdybų pirmininkas.

„Mano ankstesnė patirtis savivaldos aparate man suteikė gana gilų supratimą, kaip miestas veikia ir kodėl kartais neveikia. Mano, kaip administracijos direktoriaus, tikslas bus sustiprinti tai, kas daroma teisingai, ir padaryti pokyčius ten, kur jie reikalingi. Jau dabar galiu pasakyti, kad turėsime struktūrinių pertvarkų, kuriomis sieksime optimizuoti vidinius procesus, Savivaldybės projektų valdymą, klientų aptarnavimą. Taip pat, toliau stiprinsime korporatyvinio valdymo standartus miesto įmonių grupėje", – sakė A. Bužinskas.

Naujasis Vietos savivaldos įstatymas įnešė nemažai pokyčių, susijusių su Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigų traktavimu. Priešingai nei iki šiol, administracijos direktorius nebėra Savivaldybės vykdomoji institucija – jis laikomas mero politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoju, vykdančiu Savivaldybės administracijos vadovo funkcijas. Vadovaujantis naująja tvarka, administracijos direktorių į pareigas vienasmeniškai skiria ir iš jų atleidžia meras.