Trakų gatvė: „Marsas” išskrido, bet sugriš kitu vardu

„Bus ką papasakoti. Ačiū visiems”, - taip trumpai prieš savaitę su savo lankytojais Instagrame atsisveikino 11 metų sostinės užeigų gyvenime ryškias gaires braižęs baras „Marsas”, per savo ilgametę istoriją spėjęs tapti vienu ryškiausiu Trakų gatvės simboliu.

Kiek lyriškesnį atsisveikinimo įrašą Instagrame paliko vienas baro įkūrėjų, garsus diskžokėjas Manfredas Bajelis, prisiminęs, kad prieš vienuolika metų atidarydami „Marsą” jie tarsi kūrė Jono Meko pamėgto Niujorko baro versiją Vilniuje – praktiškai niekada neužsidarančią vietą, „kur grįžti, o visi vis dar ten, šoka skambant „Brian Jonestown Massacre”.

marsas2

Baras „Marsas” savo istoriją baigė - laukia naujas etapas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2011 metais duris kitos kultinės Trakų gatvės užeigos „Keisti ženklai” (ji savo istoriją baigė šių metų vasarą) kaimynystėje atvėręs „Marsas” labai greitai tapo jaunosios bohemos, vakarykščių reiverių pamėgtu uostu – su savotišku interjeru ir nuolatiniais didžėjų bei lokalių alternatyvinės scenos atlikėjų pasirodymais. Spalio mėnesį baras atšventė savo vienuoliktąjį gimtadienį, o praėjus vos kelioms savaitėms užvėrė duris. Tai tapo tarsi žaibu giedrą dieną – juo labiau, kad baro atstovai, be kelių įrašų socialiniuose tinkluose, plačiau baro užsidarymo aplinkybių nekomentavo.

Tačiau tarp sostinės klubinėtojų ir barų liūtų plinta gera žinia – nors „Marso” planeta iš Trakų gatvės išskrido visiems laikams, tačiau pats baras lieka „tose pačiose rankose”. Ant baro durų nurodytu telefonu atsiliepusi mergina į platesnes kalbas leistis nenorėjo, tačiau patvirtino, kad dabar vyksta remonto darbai ir kuomet užeiga vėl atidarys duris, „būsite pakviesti į atidarymą”.