Plaštakių kronikos: rusaitė įpareigota palikti Lietuvą

Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai vykdė neviešo patruliavimo priemonę, siekiant nustatyti prekybos žmonėmis ir vertimosi prostitucija pažeidimus, praneša Vilniaus policija. Priemonės, vykdytos spalio 24 ir 27 dienomis, metu nustatyta 10 administracinių tesės pažeidimų, už kuriuos surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl vertimosi prostitucija, atlygintino naudojimosi prostitucijos paslaugomis (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 487 str.).

Užfiksuotas atvejis, kai Rusijos Federacijos pilietė, versdamasi prostitucija, nesilaikė Lietuvos Respublikos įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 7 str. 2 p. nuostatų, bei, neturėdama galiojančios Lietuvos Respublikos vizos ar leidimo gyventi, pažeidė Užsieniečių atvykimo į Lietuvos Respubliką, buvimo ar gyvenimo Lietuvos Respublikoje, vykimo per Lietuvos Respubliką tranzitu ar išvykimo iš Lietuvos Respublikos tvarką (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 538 str.). Rusijos Federacijos pilietė pagal kompetenciją buvo perduota Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams – ji įpareigota išvykti iš Lietuvos Resbublikos.

prostitucija zvake

Plaštakių kambarys. Foto: Lietuvos policija.

Priemonės metu įkliuvo ir asmuo, siūlęs materialinį atlygį už intymias paslaugas – jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Pasiteiravus, kodėl pastarasis naudojasi intymiomis paslaugomis už atlygį, šis nedvejodamas atsakė, kad dabartiniais laikais kur kas pigiau nusipirkti moterį nei ją išlaikyti kasdieniame gyvenime.

Tarp šią paslaugą teikiančių buvo ir Rusijos Federacijos, Ukrainos, Baltarusijos bei Kubos pilietybes turintys asmenys. Visi jie teigė atvykę užsidirbti pinigų.