Rasos: prie Vilnelės nestandartinis paplūdimys

Vilnelės slėnyje paplūdimio norėję Rasų seniūnijos gyventojai kitą vasarą jau poilsiaus neišvykę iš miesto – natūralios gamtos apsuptyje sukurtoje laisvalaikio erdvėje. Projektui „Dalyvauk! Vilnius” pateikta idėja paversta vieta poilsiui, rašoma savivaldybės tinklapyje.

Teikdami idėją, gyventojai nurodė, kad netoli atnaujinto Kaukysos stadiono esanti apaugusi pieva šalia Vilnelės galėtų tapti poilsio erdve vietos gyventojams. Besiilsinčioms šeimoms vietos čia užtekdavo nebent aštuoniems žmonėms, o besimėgaujančių krantu nestigdavo.

vilnele1

Rasų paplūdimys prie Vilnelės. Foto: Saulius Žiūra.

„Kadangi Vilnelė srauni ir pavasarį išsilieja į pievą, smėlio privežimo į teritoriją atsisakėme. Išlaikysime teritorijos ekologiškumą ir natūralumą neardydami natūralios dangos, o pievą tiesiog nušienausime. Po darbų ant apvalių suolų įsitaisę gyventojai galės grožėtis Vilnelės panorama, saulėlydžiu ar knyga prigulus ant pledo“, – cituojama Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Nors idėjos pasiūlyme buvo teikta ir grilio zona, jos po diskusijos su Manufaktūrų gatvės atstovais atsisakyta ir sutarta įrengti keturias apvalias poilsio salas bei suolelį palei Vilnelę.

„Išlaikykite teritorijos reljefą ir natūralumą, neapkraukite šios erdvės standartiniais paplūdimio įrenginiais. Kasdien čia gyvename, jaučiame ir gerai žinome teritorijos privalumus, todėl šiai vietai reikia kuo mažiau tradicinių sprendimų“, – savo lūkestį Rasų seniūnei yra išsakę gyventojai.

vilnele2

Rasų paplūdimys prie Vilnelės. Foto: Saulius Žiūra.

Praėjusiais metais pirmą kartą trijose seniūnijose vykusiame projekte „Dalyvauk! Vilnius” geriausia ir bendruomenei reikalingiausia idėja Rasų gyventojai išrinko paplūdimio prie Vilnios įrengimą.