Buvęs striptizo klubas ant prekystalio

Gausioje Vilniaus skelbimų rinkoje pasirodė ir vienas gana pikantiškas pasiūlymas: parduodamas Pylimo g. 38 name esančios patalpos. Kuo įdomios šios beveik 120 kv.m. ploto, pirmame namo (pastatyto 1940-aisiais) aukšte esančios patalpos, įvertintos 350 tūkstančių eurų suma?

Skelbime nurodomos, jog patalpos yra pakankamai universalios, tinkamos maitinimui, barui ir kitai veiklai. Ir iš tiesų, šios patalpos turėjo šarmingą pastarųjų dvidešimties metų istoriją.

kaligula

„Kaligula” transformavosi į klubą „30 plus”, tačiau nesėkmingai. Foto: Julius Baliutavičius.

Ilgus metus čia veikė kiniečių restoranas, tačiau į Vilnių plūstelėjus čeburekų mados bangai, čia kurį laiką įsikūrė būtent šio greito maisto užkandinė – paslaptinga Rytų dvasia spinduliavęs kiniečių restoranas greitai virto pridegusio aliejaus ir specifinio čeburekų kvapo oaze. „Tarybiniai čeburekai“ (būtent toks buvo šios čeburekinės „brendas”) Pylimo gatvėje ilgai neužsilaikė ir tada atėjo „Kaligulos” epocha.

Pylimo g.38 dar kartą grįžo į paslaptingumo ir pritemdytų šviesų laikus, tik šį kartą kiniečių virtuvę pakeitė pusnuogės gražuolės, besisukančios aplink strypą.

„Kaligula” į Pylimo gatvę atėjo ne vieneriems metams – ir nors klientų palikti atsiliepimai matyt ne itin džiugino šeimininkus, šis nuodėmingasis klubas sugebėjo prasilaikyti tikrai gana ilgai.

Dar vienas bandymas įveiklinti šias patalpas buvo 2020-ųjų kovidinę vasarą, kuomet čia atsirado iškaba, bylojanti, jog čia įsikūrė klubas „30 plus”, turėjęs tapti savotiška kultūrine erdve tiems, kas peržengė trisdešimtmetį. Deja, jo durys neilgai tebuvo atidarytos. Paskutiniu metu čia lyg ir buvo bandoma kurti lokalią smuklę, tačiau rasti atidarytas duris gana sudėtinga.