NarkoVilnius: stambus prekeivis sučiuptas garaže

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė vilnietį, besiverčiantį neteisėtu narkotinių medžiagų platinimu, ir iš nelegalios apyvartos išėmė iki dvidešimties kilogramų narkotinių medžiagų – kanapių, praneša sostinės policija.

narko

Garaže rastas įspūdingas kiekis kanapių. Foto: Lietuvos policija.

Policijos pareigūnai, gavę informacijos apie asmenį, kuris galimai viename iš Vilniaus garažų neteisėtai disponuoja labai dideliu narkotinės medžiagos – kanapių kiekiu, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal požymius nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., ir nedelsiant atliko procesines prievartos priemones.

Greitas ir neatidėliotinas procesinių prievartos priemonių taikymas leido atlikti rezultatyvius proceso veiksmus ir sulaikyti asmenį, disponavusį narkotinėmis medžiagomis, bei iš nelegalios apyvartos išimti apie 15 kg narkotinės medžiagos – kanapių.

narko3

Narkotikus slėpė ratuose. Foto: Lietuvos policija.

Pareigūnai asmenį užklupo prie nuomojamo garažo ir jį sulaikė. Patekę į garažą, pareigūnai suprato, kad sulaikytasis elektriniu prietaisu iš automobilio rato ištraukinėjo slepiamas narkotines medžiagas. Kadangi garaže buvo ne vienas toks automobilio ratas, kitus ratus teko patikrinti patiems pareigūnams – buvo rasta daugiau narkotinių medžiagų. Taip pat dalis narkotinių medžiagų kratos metu buvo rasta ir įtariamojo gyvenamoje vietoje. Rastas narkotinių medžiagų kiekis gali siekti iki 20 kg.

narko4

Konfiksuota apie 20 kilogramų kanapių. Foto: Lietuvos policija.

Įtariamajam įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl labai sunkios nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d., padarymo, o teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Išimtų narkotinių medžiagų vertė gatvės prekyboje siekia apie 200 000 eurų. Už nurodytą nusikalstamą veiką Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo 10 iki 15 metų. Manoma, kad sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.