Kasė kriptovaliutą - privogė elektros solidžią sumą

Viename iš Vilniaus rajono Juodšilių seniūnijos kaimų pareigūnai išaiškino neteisėto prisijungimo prie elektros tinklų atvejį. Paaiškėjo, kad elektrą vogė vietos gyventojas, norėdamas kasti kriptovaliutas.

Balandžio 5 d. Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su AB ,,Energijos skirstymo operatorius“ darbuotojais patikrino pranešimą apie galimai vykdomą nusikalstamą veiką – viename Juodšilių seniūnijos kaimų, vyro (gimusio 1983 m.) namuose, rasta sumontuota taip vadinama kriptovaliutų ,,ferma“. AB ,,Energijos skirstymo operatorius“ padaryta turtinė žala siekia apie 20 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto naudojimosi energija (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 179 str.).

cizos

Kasė kriptovaliutą, bet ir į kontrabandines cigaretes nespjovė. Foto: Lietuvos policija

Taip pat šio vyro namuose policijos pareigūnai aptiko ir paėmė 500 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Pradėta administracinė teisena dėl akcizais apmokestinamų prekių įsigijimo (išskyrus energinius produktus ir elektros energiją), laikymo, gabenimo, naudojimo ar realizavimo pažeidžiant nustatytą tvarką (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. 5 d.).