Konstitucijos prospekte - pokyčiai

Žalioji Vilniaus banga iš esmės keičia vieno pagrindinių sostinės prospektų vaizdą.  Šeštadienio vidurdienį Konstitucijos prospekte ir Savivaldybės prieigose apie 200 vilniečių, tarp kurių savivaldybės ir greta dirbančių įmonių darbuotojai, pasodino per 1 000  sedulų krūmų, papildančių išvakarėse susodintų daugiau nei 70-ies medžių –  klevų ir beržų  juostą, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien siūlau iš naujo įsiklausyti į žodžius „prospektas" ir „gatvė". Jie neturi būti panašūs į greitkelį, skirtą vien automobiliams. Visi  norime gyventi jaukioje gatvėje, kurioje malonu sutikti kaimyną, galima prisėsti ant suoliuko su draugais, važiuoti dviračiu, džiaugtis žaluma. Džiaugiuosi, kad būtent tokias gatves pradedame kurti kartu, pradedame nuo simbolinio Konstitucijos prospekto ir savivaldybės prieigų ", – savivaldybės pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

1

R.Šimašius duoda startą Žaliajai bangai. Foto: Eitvydas Kinaitis.

Vilniečiai Žalios Vilniaus bangos metu Konstitucijos prospektą apsodino sedulomis. Šie augalai nereiklūs, dekoratyvūs vasarą ir žiemą. Sedulos gerai veši sudėtingomis sąlygomis, šie krūmai atsparūs ligoms ir kenkėjams, toleruoja neigiamus  oro ir dirvožemio taršos veiksnius.

Apie ketvirtadalį Konstitucijos prospekte ir Europos aikštėje pasodintų medžių padovanojo nekilnojamo turto vystymo įmonė „Realco".

„Tai pirmasis mūsų žingsnis „Žaliojoje Vilniaus bangoje". Žvelgiame į šią iniciatyvą kaip į ilgalaikį ir nuoseklų darbą. Esame Konstitucijos prospekto kaimynai, netoliese iškils naujas „Realco" vystomas verslo centras „Hero". Be to, mūsų verslo centras pirmasis šalyje sieks tarptautinio sveikųjų pastatų sertifikato WELL, taip pat tvarių pastatų „Breeam Excellent" sertifikato, tad žalios idėjos mums labai artimos", – savivaldybės pranešime žiniasklaidai cituojamas „Realco" generalinis direktorius Julius Dovidonis.

2

Žalioji banga Konstitucijos prospekte. Foto: Eitvydas Kinaitis.

Rugsėjo pabaigoje sostinėje  prasidėjo ambicingas projektas Žalioji Vilniaus banga siekiantis visas Vilniaus gatves paversti žaliomis ir jaukiomis. Jo metu planuojama pasodinti daugiau nei 100 tūkst. medžių, 10 mln. krūmų ir 300 tūkst. vijoklių.