Reperio Lilo baras-parduotuvė užvėrė duris

Prieš metus Vilniuje, Visų Šventųjų gatvėje, duris atvėrusios reperio Konstantino Kiverio-Lilo muzikos įrašų parduotuvės-baro „Archyvai” istorija tęsėsi neilgai.

Duetas Lilas ir Innomine per vienuolika savo kūrybinės veiklos metų išleido kelis ypač sėkmingus albumus, sukūrė ne vieną įsimenantį ir daugybės peržiūrų sulaukusį vaizdo klipą, surengė anšlaginius koncertus didžiausiose Lietuvose arenose, pelnė ne vieną prestižinį apdovanojimą, o 2019 metais paskelbė apie išsiskirstymą.

archyvai

„Archyvų" istorija nutrūko. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Lilas iš muzikos mėgėjų akiračio nedingo – praėjusių metų rugsėjį žiniasklaida pakankamai daug dėmesio skyrė naujam reperio projektui – muzikos įrašų parduotuvei ir barui „Archyvai”, duris atvėrusiam populiariais barais garsėjančioje Visų Šventųjų gatvėje Senamiestyje.

Vietą gretai pamėgo vietinė muzikantų bendruomenė (ir ne tik) – čia buvo galima įsigyti ne tik Lietuvos atlikėjų įrašų bei paskanauti gėrimų, „Archyvai” virto kultūrine erdve, kurioje buvo kalbinami atlikėjai, vykdomos jų naujausių darbų perklausos, o kartais ir surengiami akustiniai pasirodymai. Atrodė, kad „Archyvai” yra užprogramuoti sėkmei, tad rugpjūčio pabaigoje socialiniuose tinkluose paskelbta žinia apie „Archyvų” užsidarymą atrodė netikėta.

 

Ir jei dar kurį laiką buvo galima tikėtis, jog tai laikinas užsidarymas, persikrovimas, tai po to, kai prieš kelias dienas pasirodė skelbimas apie išnuomojamas buvusias „Archyvų” patalpas (už 151 kv.m. patalpas prašoma 2900 eurų per mėnesį), ši viltis žlugo. Sustabdyta ir „Muzikos archyvų” internetinės parduotuvės veikla.

Kokios priežastys lėmė „Archyvų” užsidarymą kol kas nežinoma – į nusiųstą užklausą nurodytu elektroniniu paštu atsakymų kol kas negauta.