Triumfuojantis bulius: Vilnius aplenkė Niujorką

Prieš kelias dienas Naujininkuose pompastiškai atidarytas Aviatorių skveras (video - ČIA), kurio pagrindiniu akcentu tapo bronzinis Triumfuojantis bulius, žymi naują Dariaus ir Girėno gatvės epochos pradžią: 2025-aisiais šios kadaise Dievo primirštos gijos, vedančios į Vilniaus vartus – oro uostą – neatpažinsime.

Jau dabar čia iškilęs ir kyla ne vienas modernus statinys, o po kelerių metų oro uosto prieigų teritorija virs „AeroCity” miesteliu-klasteriu, kuriame, anot „Avia Solutions Group” vadovo, vieno turtingiausių šalies žmonių Gedimino Žiemelio, dirbs, mokysis, gyvens, socializuosis aštuoni tūkstančiai žmonių – vilniečių ir Vilniaus svečių.

3

Broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai su Gediminu Žiemeliu šalia Triumfuojančio Buliaus. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Gediminas Žiemelis ir aviacijos verslo milžinė „Avia Solutions Group” pastaruoju metu dažnai pastebima sostinės gyvenime: įsigyta didžiausia Vilniaus arena pervadinta įmonės vardu ir po rekonstrukcijos savo dydžiu galės konkuruoti su Kauno „Žalgirio” arena. Be to, prieš kurį laiką didžiulio krepšinio mėgėjų dėmesio sulaukė žinia, jog G.Žiemelis ketina suburti naują Vilniaus krepšinio megaklubą.

Prieš mėnesį Dariaus ir Girėno gatvėje statomame verslo centre buvo „nutupdytas” tikrų tikriausias „Bombardier” lėktuvas – šis unikalus, brangus sprendimas ir jo ganėtinai sudėtingas įgyvendinimas sulaukė nemažo žiniasklaidos dėmesio.

1

Triumfuojantis bulius. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O štai dabar – bronzinė skulptūra Triumfuojantis bulius, sukurta skulptoriaus Gedimino Piekuro ir simbolizuojanti kovingumą, užsispyrimą ir ryžtą siekti užsibrėžtų tikslų, ką akcentuoja Triumfuojantį bulių savo simboliu pasirinkusi „Avia Solutions Group”.

2

Aviatorių skveras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Garsiausia bronzinė buliaus skulptūra, žinoma kaip Charging Bull (Atakuojantis bulius) arba Volstryto bulius stovi Niujorke, finansiniame kvartale ir yra vienas garsiausių miesto simbolių. Kalbama, jog kasdien šią skulptūrą, turinčią savo įdomią istoriją (ji sukurta 1989 metais), aplanko per tūkstantis turistų. G.Žiemelis savo kalboje, pasakytoje per Aviatorių skvero atidarymą, taip pat prisiminė, kaip kartą viešėdamas Niujorke, nuvažiavo prie Atakuojančio buliaus skulptūros, tačiau pamatęs, kiek prie jos būriuojasi žmonių, grįžo skulptūros apžiūrėti naktį.

4

Triumfuojantis bulius. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Vilniaus Triumfuojantis bulius buvo kuriamas dvejus metus – tiek laiko praėjo, kol idėja virto kūnu, išlietu Liubline ir vėliau sumontuotu Naujininkose, Aviatorių skvere. Ir žinoma, vilniečiams turi paglostyti širdį, kad Triumfuojantis bulius kur kas didesnis už niujorkietišką Atakuojantį bulių, ir apskritai yra didžiausia bronzinio buliaus skulptūra pasaulyje. Naujasis Vilniaus akcentas ir asmenukių traukos centras sveria pusšeštos tonas, o štai Volstryto pasididžiavimas - „tik” 3200 kilogramų.

Apie tai, kokia pinigų suma Triumfuojantis bulius patuštino bendrovės sąskaitą nutylima, tačiau, pasak gerai informuotų šaltinių - „maždaug tiek kainuoja gerai įrengtas namas šalia Vilniaus“.