Kažkas įdomesnio: klajonės su Zbignevu po sovietmečio knaipes

„Idioteatras“ sukūrė naują spektaklį apie teatralizuotą ekskursiją, kuri vieniems bus kupina nostalgiškų prisiminimų, o kitiems taps atradimų vieta. „Zbignevas“ kvies į teatralizuotą pasivaikščiojimą, kuriame bus galima sužinoti apie tai koks buvo Vilnius, kuo gyveno ir ką jautė to laikmečio žmonės. „Idioteatro“ komanda tiki, kad ši teatralizuota ekskursija tiks tiek vyresniems žiūrovams, tiek jaunesniems, sovietmečiu negyvenusiems žmonėms, ir skatins permąstyti praėjusį laikotarpį.

Spektaklio – ekskursijos „Zbignevas“ metu lankomasi įvairiose Vilniaus erdvėse bei kavinėse, kuriose sovietmečiu Vilniuje virė kitas gyvenimas. Čia pasakojama apie mažai jau kam žinomą, Pilies g. buvusią kavinę – „Vaiva“, to laikmečio barą „Narutį“ ar Literatų kavinę, kurioje būdavo galima sutikti Lietuvos estrados dainininką – Antaną Šabaniauską. O kur dar istorijos apie tai, kad Vokiečių g. šiuo metu esančioje kavos gėrimo erdvėje, tuometinėje „Žibutėje“ vykdavo slapti „The Beatles“ įrašų pasiklausymai, į kuriuos susirinkdavo visas „džinsuotas“ ir laisvės idėjų kupinas jaunimas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

idio1

Spektaklis – ekskursija „Zbignevas“ nukelia į sovietmečio epochą. Foto: „Idioteatro“ archyvas.

Pagrindinis spektaklio herojus Zbignevas – paprastas žmogus, pasakojantis apie jo gyvenime nutikusius pačius netikėčiausius nuotykius, prisiminimus, jo lankytos vietos sukuria nematomą trikampį Vilniaus senamiestyje. Su Zbignevo draugo Dimos  pagalba, trikampis yra atkuriamas ir žiūrovas kviečiamas „pakeliauti“ po mūsų tėvų, senelių Vilnių, kuriame jie ne tik patyrė priespaudą bei rusifikaciją, bet ir leido laisvalaikį, kūrė, mylėjo, nekentė, jiems taip pat buvo dvidešimt, trisdešimt metų, o jų poreikiai neženkliai tesiskyrė nuo mūsiškių.

Šį naujausią „Idioteatro“ darbą kūrė režisierius Agnius Jankevičius, dramaturgė Marija Judzentavičiūtė, pagrindinis Zbignevo vaidmuo atiteko aktoriui Jurgiui Marčėnui, o aktorius Linas Jurkštas įkūnijo  geriausią Zbignevo draugą – Dimitrijų.

Visa informacija apie artėjančius spektaklio-ekskursijos pasirodymus galite rasti ČIA ir ČIA.