Knyga, barzda, vinilas

Kažkada senais laikais bastydamasis po Lisabonos (Portugalija) gatveles užklydau į knygyną ir buvau maloniai nustebintas-nutūpusios tarp knygų lentynų dvi tetos sau siurbčiojo vynelį ir vyniojo, matyt, intelektualią diskusiją. "Čia tai bent, kad mūsuose tokia viečikė atsirastų",- galvojau tada.

Ir štai jau kurį laiką panašiai gali pasijusti ir “Rūdninkų knygyne” - jaukiose patalpose, menančiose dar 1623 metus. Ir net dar geriau, nes čia be rinktinių knygų ir vinilo plokštelių, dabar gali ne tik gurkštelėti kavos, vynelio, gardžios ipos ar ispaniško sidriuko, pasimėgauti desertais, bet ir pasiklausyti paskaitų, sudalyvauti degustacijose ar net nusiskusti barzdą bei užsiraityti ūsus (taip taip, barzdotiems džentelmenams čia skirtas atskiras kambariukas, o į putas rankas pamerkti yra pasiryžęs pats knygynėlio šeimininkas Deimantas Vainilka).

IMG 0382

Deimantas ir jo knygynėlis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Knygyno-vinilotekos istorija ne tokia jau trumpa - jos idėja Deimantas parsivežė iš ūkanotojo Albiono ir 2001 metais užsuko versliuką, kuris štai dabar išaugo į nediduką klubą, vienijantį knygų, plokštelių, pokalbių mėgėjusir bendraminčius.

Heh, ir tai dar ne viskas - praėjusią vasarą laiką jau smagiai buvo galima leisti irknygyno kiemelyje, kur, tyrinėjant seno mūro sienas, buvo galima mėgautis koncertais ir vinilo plokštelių setais. Štai kaip kartais įdomiai apsisuka gyvenimo ratas - o juk kažkada mažasis Deimantas čia vasarodavo pas savo senelius ir krėsdavo eibes.

IMG 0377

 IMG 0391

IMG 0406

IMG 0413

IMG 0484