Švitrigailos gatvės knygų undergrounde

Nežinau, ar tarp Jūsų, mieli skaitytojai, yra tokių, kurie mėgsta niurktelėti į skaitytų knygų perduotuvėles – žinia, šiais laikais daugiausia laiko praleidžiama pirštais baksnojant išmanųjį ar šiaip stumiant laiką internete. Visgi nesibaigiantis tradicinių, popierinių knygų kultas tarsi įrodo, jog tokių turėtų būti.

Tad štai, viena iš tokių mūsų mėgstamų vietų jau kurį laiką yra sostinės Naujamiestyje, Švitrigailos gatvės rūsyje (tai, sakyčiau, tam tikra koncepcija – brangios naujutėlės knygos išdidžiai žvilga prabangiuose prekybiniuose plotuose, o perskaitytos, kažkam nebereikalngos knygos likimas – keliauti į undergroundą arba priešingai – kilti į palėpę (yra toks fainas knygynėlis palėpėje Pylimo gatvėje).

Kaip gi be

Dalios Kurauskaitės knygynėlis smagus ne vien savo pasiūla, bet ir interjeru: minštasuoliai, kaukės, minkšti žaislai...Pasirodo, ir šie daiktai turi savo istoriją, mat kažkada D.Kurauskaitė šefavo Profsąjungų rūmų bibliotekėlę ir keletą daiktų, pasmerktų išnykimui, parsigabeno čia, kur užsuka knygos mylėtojai. Knygynėlio šeimininkė prasitarė, kad galbūt čia kažkada atsiras ir kavos aparatas – ir tada, nugriuvus į minkštasuolį, bus galima siurbčioti karštą gėrimą su knyga rankose, o galbūt net ir įsilieti į literatūrinę diskusiją.

<pLaipteliais į knygų undergroundą. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt