Eime valgyti: wokas ir Bolivudas Rojaus alėjoje

Toli gražu ne visas kulinarinis Vilnius karantino laikotarpiu laikosi susiėmęs už galvos, tikėdamasis, kad nors maistas išsinešimui padės ištempti iki karantino pabaigos. 

Kultiniame apytuščių kioskelių labirinte, išdidžiai pavadintu Sostinės turgumi (Kalvarijų g. 88) veiksmo netrūksta, o bene intensyviausiai jis verda „Wok Express” kioskelyje, kur sukasi Sangita – egzotiško gymio moteris iš Indijos.

3

 „Wok Express” šeimininkė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Azijos virtuvės kioskelis gyvuoja jau metus ir gana neblogai vertinamas lankytojų („Google Maps” naudotojų vidurkis – 4.8/5). 

Ką gi, pats laikas išbandyti savo skrandžiu. Juo labiau, kad karantinas – pats tas metas intensyviai užgulti greito masisto taškus, ką ir šiaip, beje, mėgstame daryti.

1

 Užeigos interjeras. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Rojaus alėjojoje įsikūręs kioskelis, žinoma, rojaus nelabai primena. Tačiau tokia matyt ir paskirtis: pasitrinti pora minučių, čiupti woką ir sprukti, tarkim, į Šnipiškių gilumą, kur vis labiau šylančioje gamtoje ir galima sukirsti lauknešėlį, besigrožint tolumoje dunksančiu finansų miestelio ir savivaldybės kompleksu, taip sėkmingai kontrastuojančiu su Šnipiškių medinukais-veteranais.

 

Jautienos wokas su kiaušiniais makaronais, daržovėmis ir saldžiarūgščiu padažu (5 eur) nebuvo savo skoniu verčiantis iš kojų (ech, tie kopūstai ir brokoliai), tačiau štai tos kelios minutės, beplepant su Sangita, užkandinės šeimininke – dalis tos maitinimo įstaigų kultūros, ir kartais net nusveria skonį.

5

 Jautienos wokas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Sangitos istorija ganėtinai įdomi – kiek įmanoma išsikalbėti per pora minučių, jai sukantis tarp „Wolt” užsakymų ir virtuvėlės, kur pluša tamsaus gymio vyriškis.

2

Valgiaraštis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Užsakymų skaičiumi moteris nesiskundžia, pro kioskelio duris pasiimti savo lauknešėlio vis įžengia klientai ir kurjeriai – panašu, kad iš Delio kilusi moteris, penkiolika metų kartu su vyru praleidusi Maskvos restoranų virtuvėse, Vilnių jau prisijaukino. O juk ir Bolivudo filmai šiais laikais pasiekiami nesunkiai. Sangita, beje, neprastai kalba rusiškai, o dabar ryžtingai nusiteikusi pramokti lietuviškai – galbūt kertant kitą woką Rojaus alėjoje naują indišką Netxlix serialą (beje, ar matėte „Sacred Games”?) jau bus galima aptarti lietuvių kalba.

4

Užeiga-kioskelis Rojaus alėjoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt