Keičiasi sostinės barų žemėlapis

Po karantino (tikėkimės, kad jis kažkada pasibaigs) sostinės smuklių pasaulis jau nebebus toks, koks jau buvo – dvi pakankamai originalios ir jaukios vietos dingsta iš barų žemėlapio. Tiesa, šis dingimas ganėtinai sąlyginis ir dėl to kalta ne siaučianti pandemija. 

Pašilaičių simbolis, netoli viešojo transporto žiedo raudonų mūrinių plytų pastate įsikūręs „Šimo baras” keičia šeimininkus. Prieš aštuonerius metus čia atėję nauji patalpų nuomininkai kilstelėjo „Šimo barą” į naują lygį – su bendruomeniška ašmosfera, čia užsukdavusiu inteligentijos (čia dažnai buvo galima išvysti legendinį kino oepratorių Algimantą Mikutėną, politikos apžvalgininką Audrių Bačiulį) žiedu, proto mūšiais, koncertais, smiginio turnyrais ir fotokonkursais. Tačiau, kaip pažymima baro įraše feisbuke, dabar patalpų šeimininkai nusprendė šeimininkauti patys, ir, ko gero, po to pačio pavadinimo vėliava. Taip jau sutapo, kad šie pokyčiai sutapo su koronaviruso ataka ir karantinu, sudavusiu stiprų smūgį ekonomikai, o ypač maitinimo užeigų verslui.

simo

„Šimo baras” - savotiškas Pašilaičių simbolis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Dėkojame garsiems muzikantams, kurių dėka ne tik šoko, bet ir šokinėjo visi Pašilaičiai, sustabdydavo tik milicija. Visiems klientams - nes Jūs nuostabūs ir įdomūs, buvome kaip viena didelė šeima pažinojome vieni kitus net per daug, bendrauvome, susiskambindavome, pasitardavome. Tikime, kad Šimas pagražės, prasiplės ir bus dar smagiau nei buvo - to visiems ir linkime. Nesakome sudie, o iki pasimatymo”, - rašoma baro paskyroje feisbuke.

 A.Jakšto gatvės rūsyje (prieš tai čia buvo įsikūręs prieštaringos reputacijos „Šiluminis mazgas”) aštuonerius metus lindėję sostinės (ir ne tik) alternatyvios visuomenės pamėgti „Akivarai” liūdną žinią apie užsidarymą pranešė dar gerokai prieš pandemiją – dar gerokai prieš 2020-ųjų susitikimą buvo žinoma, kad baras, per savo istoriją tapęs bene mėgstamiausiu alternatyviojo Vlniaus tašku, nebesulauks kitų Kalėdų. Tačiau koronaviruso ataka sužlugdė suplanuotą griausmingą atsisveikinimo vakarėlį. Vis dėlto „Akivarų” šeimininkė Jurga Smth ištikimiausiems vakarotojams, A. Jakšto gatvės rūsyje praleidusiems ne vieną siautulingą vakarą, žada ypač originaliai atsidėkoti – miške surengti atsiveikinimo vakarą, savotišką mažą festivaliuką.

ak6

„Akivarai” lankytojus traukė aštuonerius metus. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Akivarai” gyvavo turbūt daugiau iš idėjos – dėl to kad buvo smagu, buvo smagu visus visada susitikti, buvo smagu ten leisti vakarus ne tik mums, bet ir „Akivarų” lankytojams. Tai buvo ne tik geras eksperimentas, bet ir pavykęs projektas, kuris ilgai išliks visų mūsų atsiminimuose, - pasakojo Jurga Smth. - Šiuo metu sklando mintys kad reinkarnacija galėtų būti Openair'o pavidalu. Kuris galėtų būti panašus į 100 draugų susibėgimą gamtoje su palapinėmis, alumi ir gera muzika. Kadangi nepavyko griausmingai uždaryti baro, tai tikimės, kad pasibaigus apribojimams, būriuotis trinktelsim kur gamtos apsuptyje”.

„Akivarų” gyvenimo akimirkos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

ak1

 ak2

 ak3


ak4

 ak5