Skonio stebuklas ištuštėjusiuose Gariūnuose

Kiekvienas mūsų turime savo gastrosilpnybę, tiesa? Rūkyta žuvis, žinoma, yra jėga, bet man vis dėlto labiau asocijuojasi su pajūriu/pamariu. Ech, kaip neprisiminsi tų akimirkų, kuomet Rusnėje, prisėdę ant Nemuno kranto, su būsimąja žmona dorojome rūkytą karšioką ir rodos, tą akimirką nieko daugiau gyvenime nereikėjo. 

O štai Vilniuje iki šiol gana abejingai pravažiuodavau pro žuvies rūkyklas. Bet tiesos momentas vis dėlto atėjo. Ir „kalčiausi” dėl to tapo Gariūnai bei visa aplinkybių virtinė, galiausiai mūsų išsinuomotą mažą automobiluką atvedusi prie rūkytos žuvies mėgėjų rinkoje labai gerai vertinamos „Karoso žuvies rūkyklos” - gana spalvingai ir išmoningai apipavidalinto paviljono, taip ryškiai išsiskyrusio korona viruso ištuštintoje Gariūnų teritorijoje.

1

 „Karoso žuvies rūkykla”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Rūkykloje besidarbavę vyrukai kaip tik ruošėsi įstatyti prekybai per saugų atstumą skirtą langelį, ant durų kabojo grėsmingasis „užeiti tik po vieną”, o viduje...Ach, gražiai gi tie sugulę žuveliokai, vėl akimirksniu gražinantys nerūpestingų laikų prisiminimus. Sutuoktinė jau ir apsipirkusi – ešeriokas, skumbrė (viskas kaštavo 5 eur), lieka tik surasti vietą ir užsiimti ragavimu. Na, dar pasiteirauju, kokia gi žuvis yra hitparado lyderė – ir tai, žinoma, karpis (kaip čia nepastebėsi, kad Vilniaus rūkyklų žuvį-lyderę nuo Kuršių marių rūkyklų lyderės skiria viena raidė).

5

 Hitparado lyderis - rūkytas karpis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Iš štai, po valandėlės, prisėdę ant suoliukų prie Vokės kranto, ragaujame žuvį, ir tirpsta ji burnoje, ir jauti vėl tą sugrįžtantį praėjusių laikų momentą. Na, ir kas, kad ne platus Nemunas, ir ne rūkytas karšis. Vienas iš tų ne taip jau dažnai pasitaikančių mometų, kuomet nepriekaištingai prieskoniais nubarstytam ir išrūkytam kąsniui slystant skrandin, gali pajusti tą gyvenimo džiaugsmą anaiptol ne džiaugsmingų aplinkybių kontekste. Ir dar: pirmą kartą gyvenime skumbrė taip buvo pašlovinta mano skrandžio sienelių. Ir pabandyk suprast žmogau, kur gi čia slypi pagrindinis veiksnys....

„Karoso žuvies rūkykla”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

3

4

 6

7