Liūdesys Savičiaus gatvėje: uždarytas populiarus baras

Artėjančio Kaziuko mugės šurmulys aplenks A.Savičiaus gatvėje įsikūrusią populiarią „Špunkos” užeigą. Panašu, kad ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose mėgstama „Špunkų” šeima praretės. 

Jau antra savaitė lankytojus, užsukančius į prieš kelerius metus revoliuciją sostinės restoranėlių ir užeigų rinkoje sukėlusią A.Savičiaus gatvę, pasitinka užrakintos „Špunkos” durys, ant kurių iškabinti keli popieriaus lapeliai skelbia, kad baras uždarytas. Šalia – paaiškinimas, kad patalpos, kuriose įsikūrusi „Špunka”, perimtos teisėtai ir legaliai, dalyvaujant anstoliams. 

1

Grėsmingas raštas ant „Špunkos” durų. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kas nutiko? Kodėl A.Savičiaus gatvė „Špunka”, kaip magnetas savaitgalį traukdavusi būrius savitą, jaukią baro atmosferą pamėgusius vilniečius ir miesto svečius, netikėtai uždarė duris? 

Per sostinės smuklinėtojų pasaulį greitai pasklido gandas, kad „Špunką” perėmė vienuoliai”, mat dar gyvi prisiminimai apie tai, kaip prieš trejus metus lankytojų trūkumu negalėjęs skųstis baras „7 Fridays” buvo išvytas iš Ptanciškonų vienuolynui priklausiusių patalpų. Tuomet žiniasklaida mirgėte mirgėjo antraštėmis, jog barą išvijo vienuoliai. 

3

A.Savičiaus g. „Špunka”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Tačiau A.Savičiaus g. „Špunkos” atvejis kur kas paprastesnis. Patalpų savininkas Vytautas Bukauskas tinklapiui 1323.lt pasakojo, jog pasibaigus dešimties metų nuomos sutarčiai, buvo bandoma susitarti dėl naujos sutarties pasirašymo. „Aišku, situacija per tuos dešimt metų rinkoje pasikeitė”, - sakė V.Bukauskas, leisdamas suprasti, kad kalba sukosi apie didesnį nuomos mokestį. 

Anot jo, derybos nepavyko, baras išsikraustyti iš patalpų nenorėjo, tad jos buvo perimtos su anstolių pagalba. Iš tiesų, prieš dešimt metų sostinės vakarinio ir naktinio gyvenimo taškai, užeigos ir restoranėliai buvo išsidėstę kitose Senamiesčio gatvelėse, tačiau prieš pora-trejetų metų A.Savičiaus gatvelė ypač stipriai atsigavo ir tapo viena iš centrinių Senamiesčio vietų, kur traukia ir gurmanai, ir putojančio mėgėjai.

4

A.Savičiaus g. „Špunka”. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1323.lt bandė susisiekti su „Špunkos” atstovai, tačiau jie savo platesnio komentaro taip ir nepateikė. A.Savičiaus gatvės „Špunkos” paskyroje feisbuke vasario 27-ąją paskelbtas įrašas teigia: „Mieli draugai! Esame laikinai užsidarę dėl ginčo su patalpų savininku, kuris naudojasi neteisėtomis priemonėmis, siekiant nutraukti mūsų verslo veiklą. Tikimės atsidaryti greitu metu, informuosime jus. Dėkojame už palaikymą ir supratimą! Greitai pasimatysime!”. 

Kovo 5-osios vakarą A.Savičiaus gatvės „Špunkos” durys vis dar buvo užvertos – per kelias minutes pora žmonių buvo sustoję prie durų ir, perskaitę iškabintus pranešimu, toliau traukė savo keliais.