„Keulė Rūke”: dar daugiau diktatorių, dar platesnis meniu

Prasukti pro Pylimo gatvės galą visada smalsu ir smagu, mat gali tikėtis išvysti kažką naujo – čia įsikūrusi „Keulė Rūke”, jau spėjusi ir nusibaigti, ir prisikelti, įdeda savo pastangas ne tik į valgiaraštį, bet ir į aplinką. Tad kiekvienas vizitas tampa lyg kokiu apsilankymu gatvės meno parodoje su mėsainių prieskoniu. Arba atvirkščiai. 

Paskutinį kartą čia lankėmės lapkritį – netrukus po to, kuomet „Keulė Rūke” prabudo iš sąstingio ir ryžosi naujam šuoliui. Šiandien tai – atsinaujinusi, persidažiusi gatvės maisto šventovė, priglaudžianti gurmanus, turistus ir gatvės menininkus. 

IMG 3395

Karbauskio, Širinskienės ir Verygos triados nebėra. Tačiau jų siena nėra tuščia: dar visai neseniai čia puikavosi Prostitucijos skverelio pavadinimą (taip neoficialiai vadinama Pylimo gatvės pabaiga) įprasminantis užrašas „Sex Work is Work”, bet po kurio laiko žodelis „Sex” dingo. „Diktatorių sieną” puošia treninguotos figūros, atpažinsite? Nuo stogo link imperialiastinio „McDonald's” žvelgia kiauliasnukis Stalinas – pasidairyti tikrai yra į ką. 

 MG 3347

„Keulė Rūke” apipavidalinimas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Gerų naujienų turi ir prasiplėtęs valgiaraštis, kuriame atsirado ir jautienos mėsainis, ir Buffalo sparneliai. Buvo pasklidę kalbų ir apie vegetariškus mėsainius (kas po „Huligans” išsikėlimo iš stoties rajono lyg ir turėtų būti aktualu čionykščiams vegetarams/veganams), tačiau jų valgiaraštyje neišvydau. O gal tiesiog akis apakino pre baro besisukiojanti „Keulė Rūke” šviesa ir šiluma, baro deivė Saulė Mikalauskaitė. Gyvenimas „Kiaulėje” verda ir vasara čia žada būti karšta.

IMG 3368

Saulė Mikalauskaitė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt