Valgom Šeškinėje: LNK, kimči ir Korėjos šešėlis

Korėjietiškas nuotykis Šeškinės betono ir mūro gniaužtuose, visai šalia LNK televizijos ir dygstančio verslo centro, prasidėjo nuo galvos laužymo, sprendžiant klausimą – pro kurias duris pasukti. 

Praversi vienas – gausi skrandin bandeles su pienu. Praversi kitas – žiupsnelis korėjietiškos egzotikos, tik, žinoma, už didesnius pinigėlius. Ir štai taip besvarstant, į pagalbą korėjietiškai virtuvei atėjo broliškasis Vietnamas, teisingiau, užplūdę prisiminimai apie skanią patirtį Kauno gatvėje įsikūrusioje vietnamietiškos virtuvės užeigoje, berods, iki šiol neturinčios pavadinimo. O po jų sekė prisiminimai apie prisivalgymus Kamčiatkos (ne tos, kur Saulėtekio gale, o tikros, kur meškas galima pamatyti) korėjiečių užeigose, po to – kaip sesers šeima dejuoja iš pasitenkinimo kirsdami „Kimči” (šio naujojo lietuvių-gurmanų kulto man matyt niekada nelemta suprasti), ir korta buvo mesta.

6

 Dalelė Korėjos Šeškinėje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pravėrus duris nieko stebuklingo neišvydau, net, sakyčiau, apėmė nusivylimas. Mažuosiuose maisto išsinešimo fabrikėliuose, žinoma, tikėtis kažkokio įdomesnio interjero, yra gana naivu. Bet juk pasitaiko kartais nedidelių stebuklų ir miegamųjų rajonų užkampiuose. Deja, ne šį kartą.

4

 Užeigėlės viduje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Užeigoje pluša du vyrukai – korėjietis, jau dešimt metų gyvenantis čia, ir jo vietinis pagalbininkas. Užeigos šeimininkas puikiai kalba rusiškai, bendrauja maloniai, bet į dideles kalbas nesileidžia.

3

Procese. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kol puode gimsta manieji „Rice Noodles”(kepti ryžių makaronai su jautiena, 3,99 eur), pasižvalgau po valgiaraštį (55 patiekalai – nuo sušių iki įvairių makaronų/ryžių derinių su daržovėmis, jautiena bei vištiena) ir salotų barą. Teiraujuosi šefo, kas gi stovi pirmoje salotų hitparado vietoje? Atsakymas labai nenustebina - „Kimči”. Ne man suprasti šį kultą, ne man.

1

 Salotų hitparado nr.1. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

Irgi patenka į hitparadą. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O toliau...O toliau aš lekiu per Šeškinę, nešinas maišeliu ir, deja, ne kartonine dėžute, o plastikine lėkštute. Kvapas veržiasi, tįsta seilė ir aš jau pasiruošęs banketui. Bet, deja – jau kelintas deja, skonis ne tas, kurio tikėjausi ir laukiau. Viską susiverčiu pilvan, bet iki lėkštutės kruopštaus išlaižymo – toli.

5titulinis

 Pietūs. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Štai tokia ji, Korėjos (Pietų ar Šiaurės?) virtuvė tarp Šeškinės mūrų ir betono. Bet, sako, LNK žvaigždės eina ir eina ten. Gal ir tu, brangus skaitytojau, susidursi su jomis ant užeigėlės slenksčio.