Suvalkija Naujamiesčio džiunglėse: čia slenkstį mynė ir Jonas Valančiūnas

Kartais taip nutinka – turi penkiolika minučių, ir negali neįkišti nosies, kai atrandi Naujamiesčio džiunglėse pasislėpusią kavinaitę išraiškingu pavadinimu “Pas suvalkietę”. Galiu garantuoti, kad jei paskaitėte iki šios vietos, jau ėmete niūniuoti “O tu pašvilpauki bernioke, iš Suvalkijos lygumų”. 

Taigi, įkišome nosį kavos puodeliui, o tuo pačiu pasidairyti, kaip gi atrodo šis “emigrantų” iš Šakių įkurtas kąsnelis Suvalkijos, įsiterpęs Savanorių “Hyper Rimi” užnugaryje, tačiau taip vykusiai užsislėpęs, jog prašalaičiui norint rasti šią kavinaitę reikėtų labiau orientuotis pagal ant namo sienos kabančias nemenko dydžio metalines raides, bylojančias, jog čia kažkada buvo viešbutis “Milžinų Paunksmė”. 

9

Orientacinės raidės. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Visai šalia – Kūno kultūros ir sporto departamentas, kelios sporto federacijos, tad savo laiku ši Naujamiesčio atkarpa garsėjo kaip didžiausią sportininkų koncentraciją vienoje vietoje turinti Vilniaus vieta. Štai tada, kuomet “Milžinų Paunksmėje” ilsėdavosi sporto meistrai, “Pas suvalkietę” gyveno savo geriausius laikus. Devyniolika metų veikiančios kavinės sienos tikrai turėtų ką papasakoti, tačiau įdomių detalių atskleidžia ir čia šeimininkaujanti simpatiška šviesiaplaukė moteris. Tai, kad kavinės hitas nr.1 yra cepelinai gal ir nieko nenustebintų, bet tai, kad kažkada “Pas suvalkietę” slenkstį buvo peržengęs ir pats Jonas Valančiūnas – tai jau šis tas. Istorija nutyli, ar NBA lygoje gana ryškiai šviečiantis lietuvis sukirto kokį bulvinį blyną, bet vien tas faktas, kad čia buvo įžengęs vienas tautinio krepšinio dievukų, turėtų pastūmėti krepšinio piligrimus “Pas suvalkietę” įtraukti į savo maršrutą. 

4

Ir tai dar ne visas meniu: cepelinai, bulviniai blynai surašyti atskirame, raudoname valgiaraštyje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Deja, viešbutis jau kurį laiką uždarytas, o ir pačio pastato, kuriame įsikūrusi kavinė, likimas yra neaiškus. Tad galime džiaugtis nors tuo, kad spėjome išgerti užplikytos kavos, dar populiariai vadinamos “kaip namuose” (1 euras) ir pasižvalgyti po kavinaitę, dar menančią amžių kaitą.

1

Šiek tiek meno. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

2

Gal Kijevo kotleto? Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

3

Budri akis jus stebi. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

5

 Staliukas didesnei kompanijai.Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

6

Štai taip atrodo kąsnelis Suvalkijos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

7

Įėjimas į 2000-ųjų atmosferą. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt