Šokas gastropasaulyje: “Keulė Rūke” prisikėlė numirusiųjų

Savaitgalį sostinės gastropasaulį nemenkai išjudino žinia apie “Keulės Rūke” prisikėlimą iš numirusiųjų. Prieš mėnesį netrūko spėliojimų, kas gi nutiko, kad gatvės maisto kultu spėjusi tapti “Keulė Rūke” taip staigiai užvėrė savo duris ir atsitvėrė tylos siena. Tyla gimdo gandus, tad socialiniuose tinkuose buvo galima pastebėti ne vieną ir ne du piktdžiugavimus dėl užkandinės, mėgdavusios pažaisti su kontrversiškais savireklamos sprendimais, bankroto.

Tačiau dabar “Keulė Rūke” gali išdidžiai cituoti Marką Twainą: “Gandai apie mano mirtį buvo gerokai perdėti”. Praėjusį savaitgalį Pylimo gatvės gale vėl buvo iškeltos Amerikos vėliavos, pakurtos krosnys, suvalgyti visi šonkauliai, o ir užkadinės klasikos – plėšytos kiaulienos mėsainių pardavimų skaičiai, spėju, privertė vėl įsitempti kaimynystėje esantį “Mc'Donalds”. 

Į iš numirusiųjų prisikėlusią “Keulę” nužingsniavome vėloką sekmadienio vakarą, pakeliui praėję kelias Pylimo gatvės smukles ir užkandines: vienoje keli pavytusių veidų džentelmenai į savo skrandžius liejo putojantį, kitoje buvo iš viso tuščia, o “Keulėje” šurmuliavo kelios nedidelės kompanijos: būrelis britų jaunuolių, apsikabinę bokalus, laukė mėsainių, o prie baro saviškiai aptarinėjo savaitgalio įspūdžius. 

4

Stebėjau, kaip Jurgis mikliai komponuoja mėsainis, o Paulius (nuotraukoje), virtuvės šefas, tuo metu maloniai papasakojo, kad populiarusis “Keulės” mėsainis dabar yra kiek pakitusios receptūros (kiek pasikeitė mėsos marinavimas bei salotos), bet kainuoja tuos pačius keturis eurus. Pati užkandinė, kurio personalą, pasak Pauliaus, sudaro “pusė senų, pusė naujų”, numačiusi eiti į priekį – matyt visi vidiniai klausimai išspręsti ir dabar bus galima susikoncentruoti į praalkusių vilniečių skrandžio poreikių užganėdinimą. 

6

Taip mums beiskalbant, į maišelį įkrito mėsainis ir bulvytės su padažu (5.8 eur) ir aš patraukiau degustutoti prisiėkėlusios “Keulės”. 

Itin išvystytais receptoriais pasigirti negaliu: mėsainio skonis kiek pakitęs, tačiau didelės revoliucijos neįvyko – kaip ir anskčiau, taip ir dabar lauknešėlis buvo sukirstas nuo A iki Z, net pelei trupinio nebeliko. O ar “Keulė Rūke” ir toliau vystys savo konraversiškąją liniją – parodys laikas. Savo FB paskyroje pati “Keulė” brūkštelėjo gana mįslingus žodžius: “reikėjo laiko pasivoliot dugne, kad suprast, jog laisvė ir pagarba visų pirma prasideda nuo savęs, kad savo darbą reikia mylėt, o heitas nuodija patį tave. Reikėjo gerai atsipūst, kad atsimint, kad iš tiesų kiaulė -švarus gyvūnas, mėgstantis draugiją. Keulė grįžta su tikėjimu, kad pabaiga tai tik nauja pradžia, nepraradusi laisvės šauksmo ir su dideliu ryžtu puoselėti bendruoMENIŠKUMĄ ir rajono vaibą”.

1

2

3

5

7

8

9

10

11

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt