Naujas Vingrių g.17 istorijos lapas

Šį kartą kojos mus nuveda į Vingrių g.17 - vietą, kuri savo laiku itin dažnai buvo linksniuojama policijos suvestinėse. Bet neišsigąskite, šį kartą viskas be kriminalinio atspalvio.

Tik reiktų priminti, kad Naugarduko ir Vingrių gatvės kampas perėjo ilgą ir spalvingą istoriją. Deja, ir paženklintą didžiule tragedija. Kažkada ši vieta, dar smuklės BK epochoje, buo minima kaip skinheadų, futbolo ultrų pasisėdėjimo vieta. Vėliau - Psichbario etapas, kuomet už baro galėjai išvysti rokerį Psichą iš grupės Requiem.

Dar vėliau viskas maišėsi, persipynė: tai nepripažinti poetai, skaitantys savo eiles, tai neobohemos, susimaišiusios su ne pačius maloniausius veidus turinčius vietiniais, pasisėdėjimai. Netgi vienu metu sklandė legenda, kad prie židinio, įkaitinta superliberalios atmosferos, viena striptizo šokėjėlė (kurios širdyje matyt žaidė mūzos) surengė improvizuotą šou, nusimesdama drabužėlius...

O vėliau atėjo tragiškos 2014-ųjų kūčios ir incidentas gatvėje prie užeigos, per kurį buvo žiauriai sumuštas kompozitorius Tomas Dobrovolskis, vėliau nuo patirtų sužalojimų miręs ligoninėje. Byla įsisuko teismų karuselėje, o Vingrių g.17 ilgam ištuštėjo.

Prieš kelerius metus čia vėl užsisuko veiksmas - duris atvėrė “Little Big Pub” ir, panašu, jiems kol kas sekasi eiti savo keliu, kuriant jaukią ir draugišką atmosferą. Užkandžių ir gėrimų pasiūlymas nėra ddelis, tačiau, kas įdomiausia, savąjį gurkšnelį ras ir gana išrankus ragautojas. Be bejo, nemenko pliuso nusipelno komunikabilus ir kultūringas vyrukas už baro, o taip pat plokštelės, stalo futbolas, smiginys, knygos ir, kas be ko, Kurtas Cobainas ant sienos.

1

 4

5

6

 

23

87

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt