Nenuglaistyto Senamiesčio pašonėje

Visai šalia Pylimo gatvės Kiaušinio įsikūręs “Baziliskas”, ko gero, labiausiai akį traukia savo terasa, papuošta lankytinų sostinės Naujamiesčio/Senamiesčio vietų žemėlapiu-siena-užtvara nuo čia pat, už poros metrų vykstančių statybų. Panašu, kad dar daugiausia pora metų, ir buvusio “Nemuno” (dabar - “Drogas”) skverelis ir jo apylinkės galutinai išsivaduos iš čia užsilikusių pijokėlių, kartais prisėdančių ant suoliukų, o kartais nosį įkišančių į tą patį “Baziliską” ir pradanginančių šypseną iš baro savininko veido.

Buvusioje vaistinėje įsikūręs “Baziliskas” (anksčiau ši vieta buvo žinoma kaip “Gero alaus kampelis”) šia vasara skųstis negali – nors pats bariukas yra mažiukas, tačiau terasoje gali sutilpti ir keliasdešimt žmonių. Čia pat - “Conti” viešbutis, tad lieka tik pasiraitoti rankoves ir turistams sušokti gurmanišką viliotinį. Ir jie eina – ne tik svečiai, bet ir “lokalai”.

Meniu išraižytas ant medinų lentelių, kainos vidutinės, o kaip pats maistas? Šį kartą draugiją palaikė tikra barų liūtų ir panterų kompanija, kurios įvertinimai pasiskirstė taip: žirnai su spirgučiais ir krienais – prastokai (pernelyg sausi), bulviniai blynai su lašiša – vidutiniškai. Toliau viskas tik gerėja – silukutė su bulvėmis ir chinkaliai įvertinti itin aukštai, o kava pripažinta superine. Pridėkime dar visą “Dundulio” paletę, kolekciją vinilų plokštelių, išdėliotų prie baro, smagiais nedideliais akcentais papuoštą interjerą ir žiupsnelį to išnykstančio neišpuoselėto Senamiesčio atmosferos ir galima padaryti išvadas: visai nebloga vieta prisėsti ir praleisti bent pora valandų.

12

1

 

2

3

4

 

7

56

8

9

10

13

14

15

16

 Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt