“Kuro aparatūros” didybės likučiai

Šiandieniniai hipsteriai, jei per protmūšį išgirstų klausimą, “Kas yra “Kuro aparatūra”, ko gero, gūžtelėtų pečiais arba geriausiu atveju paminėtu alaus daryklėlę, verdančią savo gėrimus “Kablyje”. O štai pagyvenęs ar vdutinio amžiaus vilnietis iš karto prisimintų milžinišką industrinį kompleksą, išsidėsčiusį tarp Kalvarijų, Kareivių ir Verkių gatvių. 21 hektaras! Nuo tokio skaičiaus šiandien nekilnojamo turto vystytojams galva apsisuktų.

Šiandien “Kuro aparatūros” didybę, nuėjusios ilgą kelią nuo 1959 metų, kuomet buvo palaimintis jos statybos, iki 2013, kuomet dingo iš juridinių asmenų registro, mena tik keli apgriuvę korpusai.Visa kita įgavo naujas formas, paversta įmonių biurais, autoservisais, sandėliais, šokių studijomis ir panašiai. Buvusios “Kuro aparatūros” teritorijoje įsikūrė legendinio baikerių klubo “Hell's Angels” Vilniaus padalinys, kelerius metus griuvėsių pašonėje vyko ekstremalios muzikos festivalis “True&Evil”. Kas dar įdomesnio? Ach, taip – TV3 štabas ir nemenkai garsūs “5 kontinentai”. Pridėkime dar Socialinių mokslų kolegiją bei loftus – žvelgiant į jaukius namus sunku įsivaizduoti, kad čia savo laiku buvo gaminami kuro siurbliai, purkštukai, variklių dalys ir kita produkcija.

“Kuro aparatūros” likučiai žingsnis po žingsnio neatpažįstamai keičia savo veidą – ko gero, netrukus ir likę keli gargarai virs biurų pastatais, moderniaisi sandėliais ar blizgančiais loftais. Tad kviečiame pasižiūrėti, kas liko iš industrijos milžino. 

1

2

3

4

5

 6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt