Barbakano istorijos. II dalis keisti dalykai Šv. Dvasios gatvėje

Apleista „Vaizdo” spaustuvė, turėjusi šiaip jau spalvingą istoriją, rodos, dar ne taip seniai stūksojo Šv.Dvasios gatvėje – tame už širdies griebiančiame nedideliame sostinės Senamiesčio gabalėlyje, pamiltame dvasingų romantikų ir „kinošnikų”. 

Savo „prisikėlimo naujam gyvenimui” buvusi spaustuvė laukė ilgai ir turbūt daugelis vilniečių prisimena, kaip atrodė tie žaizdoti „Vaizdo” komplekso pastatai ir šiukšlinas kiemas. Išsamų fotoreportažą iš tų nesenų laikų rasite ČIA

 

Vėliau kompleksas buvo nupirktas ir jį dabar vysto „Merko”, pasitelkusi „Paleko architektų studiją”. Būsimasis prašmatnus gyvenamųjų namų kompleksas pakrikštytas „Bastėja Life” neatsitiktinai – gynybinės sienos likučiai, dar populiariai vadinami Barbakanu – vos už šimto metrų. 

1

Šv.Dvasios gatvės ir „Bastėja Life” (tolumoje) derinys. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Neseniai nuo vieno „Bastėja Life” korpuso buvo nutrauktos nuo dulkių, lietaus ir praeivių žvilgsnių pastatą saugojusios marškos ir ….Kritikos ilgai laukti neteko, o bene nuožmiausiai šį projektą užsipuolė politikas Mantas Adomėnas, šiaip jau neretai pažeriantis rūgščių žodžių ir miesto vadovams, ir naujų NT projektų vystytojams. 

15vizulka

„Bastėja Life”. Vizualizacija.

„Remigijus Šimašius, Povilas Poderskis, Mindaugas Pakalnis - sveikinu su dar vieno šūdo atsiradimu Vilniaus Senamiestyje, savo įraše feisbuke, paskelbtame birželio pradžioje, Mantas Adomėnas žodžių į vatą nevyniojo. - Šv. Dvasios gatvėje, kuri buvo viena romantiškiausių ir jaukiausių, paslaptingai sukanti apie miesto sieną. Vėlgi - subjaurota Jūsų įgalintos „architektūros". Ir po to dar drįstate koliotis (čia ne Remigijui skirta, bet jo pavaldiniams, už kuriuos jis kaip ir atsakingas), kai Jūsų gešeftai su odioziniais vystytojais ir architektais sukelia vilniečiams įtarimų?
Shame on you”. 

12

Barbakanas - čia pat. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kviečiame pasidairyti po uždangą kiek praskleidusią „Bastėja Life” ir patiems įvertinti – teisus M.Adomėnas, o gal kiek perlenkė lazdą?

Šv.Dvasios gatvė ir „Bastėja Life”. Foto: Julius Baliutavčius/1323.lt

3

4

9

10

11

13