Svajonių namų statytojams saulės energijos čerpės

Energiją generuojantys stogai, „fotoelektros“ technologija ir estetinė fotma – skamba intriguojančiai ir viliojančiai – ypač tiems vilniečiams, kuria patys statosi savo svajonių namus.

Pasak vokiečių kompanijos „SolteQ‘‘ atstovo Baltijos šalyse, bendrovės ,,Vili‘‘ direktoriaus Lino Memio, ,,SolteQ‘‘ - stogo danga dera su namo architektūra ir gali būti tiek su fotoelementais, tiek ir be jų. Ant ant stogų uždėta ,,SolteQ‘‘ danga žiūrisi kaip įprastinė, bet ji dar ir efektyviai gamina elektros energiją. Elektrą gaminanti danga tinka stogams ir fasadams, kurių šlaito nuolydis yra nuo 3 iki 90 laipsnių. „SolteQ“ saulės energijos čerpės komponentai - stiklas, varis, silicis, alavas, plastikas - yra 100% perdirbami.

20150401 165253 resized 300 20cm

„SolteQ‘‘ stogo danga. Foto: bendrovės archyvas.

„SolteQ“ misija yra skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą visame pasaulyje. Šioje atsinaujinančių išteklių filosofijoje yra tai, kad jos gamyba visiškai nepriklauso nuo iškastinio kuro‘‘,- teigia ,,SolteQ‘‘ direktorius Berkay Bayer.

Uždėtos čerpės ant namo stogo pačios pasigamina elektros energiją, be to, atrodo stilingai ir patraukliai. Čerpė  turi „spąstų efektą“ įeinantiems šviesos spinduliams. Kai tik šviesa patenka į stiklą, ji ten ir lieka. Šviesa kris tiesiai ant saulės elementų. Taip yra, nes „SolteQ-PV-čerpės“ gali dirbti prieblandoje daug geriau nei įprasti fotoelektriniai moduliai. Dėl šviesos gaudymo efekto „SolteQ-PV“ čerpės yra nuo 2 iki 10 procentų efektyvesnės nei standartiniai PV (fotovoltinės saulės elektrinės) moduliai.

20190629 163118

„SolteQ‘‘ stogo danga. Foto: bendrovės archyvas.

„Kiekvienas namo savininkas rinkdamasis stogo dangą dažniausiai kreipia dėmesį į kainą. Ji svarbi, bet…Standartinis stogo tarnavimo laikas yra apie 25 metus. Todėl svarbiausiais kriterijais tampa ilgaamžiškumas, ekologiškumas bei teigiamos dangų akustinės savybės‘‘, - teigia Linas Memys, ,,SolteQ‘‘ stogo dangomis prekiaujančios įmonės UAB ,,Vili‘‘ atstovas. Dar vienas didžiulis pliusas – šios dangos garantija yra 80 metų. 

Dėl suapvalinto paviršiaus struktūros dulkes ir taršą nuplauna lietaus vanduo. Berėmės konstrukcijos užtikrina, kad stogas ilgai bus švarus. Energetiškai aktyvūs pastatai yra patrauklūs, tokiuose namuose vidaus patalpų mikroklimatas yra geresnis, o kokybiškesnę aplinką sukuria visas priemonių rinkinys: vėdinimo sistema, tiekianti šviežią orą į patalpas, gerai apšiltintos išorinės atitvaros, pastato sandarumas. 

cerpe

„SolteQ‘‘ stogo danga. Foto: bendrovės archyvas.

Įdomu ir tai, kad su ,,SolteQ‘‘ galimi du variantai: stogo čerpės bei vėdinami fasadai. Dizaino naujovės, kurios turi įvairiausių dydžių, formų ir spalvų diapazoną, išskiria „SolteQ“ iš kitų PV modulių ar fasadų gamintojų. Fasadines plokštes ir čerpes, galima pritaikyti įvairioms pastato formoms ir išrankiausio kliento skoniui. Visos gaminių komplektuojančios detalės yra gaminamos Voketijoje.

„SolteQ“ stogo danga yra geras sprendimas ir istoriniams, į paveldo sąrašą įrašytiems pastatams. ,,Istorinių ir paveldosauginių pastatų išsaugojimas - neatsiejama mūsų kompanijos filosofijos dalis, užtikrinant, kad istorinės reikšmės pastatai privalo ir gali gauti naudos iš švarios ekologiškos energijos, susijusios su pažangia stogo dangos koncepcija‘‘, - teigė L. Memys.

20171109 105802

„SolteQ‘‘ stogo danga. Foto: bendrovės archyvas.

Dėka įvairių rūšių „SolteQ“ čerpių Vokietijoje dabar galima gaminti energiją ir istoriniams ar į paveldą įtrauktiems pastatams, kurie dėl estetinių priežasčių anksčiau negalėjo būti padengti PV moduliais. Paprastų stogo čerpių ar skalūno dangos svoris yra 50–80 kg kvadratiniam metrui, ar net sunkesnis. „SolteQ Quad PV“ stogo čerpė sveria tik 3,3 kg. Tai reiškia, kad kvadratinis metras tokios dangos sveria tik apie 14 kg. Dėl mažo svorio „SolteQ“ saulės stogai yra ypač įdomūs seniems pastatams atnaujinti. „SolteQ“ energetinis stogas – tai viena iš priemonių išsaugoti istorinius pastatus.

,,Įvertinus namo elektros poreikius, mes apskaičiuojame, kiek fotoelementų reikia šiems poreikiams patenkinti. Jei stogo plotas yra didesnis nei tas, kurį uždengs fotoelementai, likusią dalį padengs tokios pat ,,SolteQ’’ čerpės, tik be fotoelementų”,- svarbią detalę pastebi Linas Memys.