„Paupyje” jau kuriasi per 300 šeimų

Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pabaigė trijų pirmųjų gyvenamųjų kvartalų statybas istoriniame Vilniaus senamiesčio „Paupio“ rajone. Iš 382 rinkai pasiūlytų naujų butų  parduota daugiau nei 75 proc.

Skirtingų architektūrinių stilių gyvenamuosius kvartalus kūrė didelę patirtį turintys architektai: Edgaras Neniškis, Vytenis Gerliakas ir Gintaras Čaikauskas. Maždaug dvejus metus trukusias statybas vykdė konkursus laimėjusios statybų bendrovės „Sivysta“, „Panevėžio statybos trestas“ ir „Naresta“. Trijų kvartalų investicija siekė beveik 50 milijonų eurų.

 

„Pagaliau „Paupį“ galime vadinti jau atgimusiu rajonu. Pastatytuose kvartaluose jau kuriasi daugiau nei 300 šeimų, nemažai jų rajono sėkme patikėjo, kai statybos buvo dar tik prasidėjusios“, – pranešime žiniasklaidai cituojama „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Anot jos, kuriant gyvenamąsias erdves, svarbiausias tikslas buvo darniai ir harmoningai integruoti projektą į gamtines sąlygas, suderinti miesto istorijos diktuojamus reikalavimus architektūrai ir norą sukurti šiuolaikinį patogumą kasdieniam paupiečių gyvenimui su visais aukštos klasės butų privalomais atributais: A klasės energiniu efektyvumu, butuose įrengta rekuperacine sistema, grindiniu šildymu, statybose naudojamomis natūraliomis medžiagomis, terasomis. Dalis butų norintiems įsikelti kuo greičiau siūloma su pilna apdaila. 

darnu

„Paupio“ projektas: parduota jau 75 proc. butų. Vizualizacija: „Darnu Group“.

Visi gyvenamieji kvartalai pastatyti taip, kad juose būtų vietos erdviems uždariems kiemams su vaikų žaidimo aikštelėmis ir poilsio zonomis. Automobilių laikymui įrengtos požeminės parkavimo aikštelės.

Senamiestyje 7 hektarų teritorijoje kuriamas „Paupys“ yra vienas didžiausių Lietuvoje nebefunkcionalių erdvių konversijos projektų, įtrauktų į 2010-2020 metų Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą  „Architektūros parkas“.

Šis konversijos projektas atitinka visus multifunkciško rajono reikalavimus: „Paupio“ rajone statomos ne tik gyvenamosios erdvės – pirmuose pastatų aukštuose jau įsirenginėja ir verslai, atliepsiantys kasdienius miestiečių poreikius: kavinės, parduotuvėlės, grožio paslaugų tiekėjai, meno galerija. Viename iš kvartalų pastatyta miesto aikštė su patogiais suoliukais ir fontanu. Aikštės lankytojams atsiveria vaizdas į „Paupio“ visuomeninį ir verslo kvartalą, kuriame ne tik kuriasi biurai – čia duris atvers restoranai, parduotuvės, vaistinė, banko aptarnavimo skyrius, kino teatras „Pasaka“ ir naujas vilniečių traukos centras – „Paupio turgus“, kuriame savo produktus siūlys geriausi maisto gamintojai, veiks įvairios užkandinės ir kavinės, gurmanų maisto akademija, vyks įvairiausi renginiai.

Jau trečią konversijos projektą Vilniuje vykdančios bendrovės „Darnu Group“ generalinė direktorė sako, kad transformacija yra unikalus procesas, nes jame yra labai daug kūrybos ir naujų verčių paieškų.

„Tiek kuriant „Antakalnio terasas“ ar „Užupio krantines“, tiek ir atgaivinant istorinį Senamiesčio „Paupio“ rajoną vienu iš kūrybiškiausių ir tuo pačiu sudėtingiausių žingsnių pavadinčiau senųjų miesto teritorijų atkūrimą, grąžinant jas miestiečiams moderniame, šių laikų poreikius įkūnijančiame ir su aplinka derančiame pavidale“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.

Šiuo metu atgimstančiame rajone vykdomos dar dviejų – 4-ojo ir 7-ojo – kvartalų statybos, baigiamas įrengti  „Paupio“ visuomeninis ir verslo kvartalas, kuriame dalis patalpų jau perduota nuomininkams.

Iš viso į „Paupio“ rajono konversijos projektą „Darnu Group“  investuoja per 150 mln. eurų.