Kokį kaimyną turės Mindaugo g. „Maxima”?

Ilgus metus šalia Karaliaus Mindaugo mokyklos ir Mindaugo g. „Maximos” esantis brūzgynėlis su nedideliu mūriniu pastatu (kažkada čia buvo ir 14 numeriu pažymėtas medinis namas) panašu, konvertuosis į administracinį pastatą. Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai siūlymai vaizduoja, kaip keisis Algirdo g. 12 numeriu pažymėta sklypas. 

Projektuojamas administracinis pastatas yra 4 aukštų, „T“ raidės formos. Toks architektūrinis sprendimas yra priimtas dėl insoliacijai keliamų reikalavimų ir detaliojame plane nustatytų reglamentų. Dalis pastato yra planuojama toje zonoje, kur pagal detaliojo plano sprendinius maksimalus pastato aukštingumas gali būti 6 aukštų, o kitoje sklypo dalyje (pietryčių kampe) užstatymas negalimas, rašoma projektiniuose pasūlymuose. Ilgesnioji pastato dalis šliejasi prie Algirdo gatvės. Taip formuojamas perimetrinis Algirdo gatvės užstatymas. 

Pietrytinėje sklypo dalyje formuojamas vidinis kiemas. Kieme įrengiami šaligatviai, poilsio zonos, žalieji plotai. Ūkinis privažiavimas planuojamas iš akligatvio, kuris prasideda nuo Algirdo gatvės ir užtikrina privažiavimą prie mokyklos ūkinio kiemo ir šalia stovinčių gyvenamųjų namų parkavimo aikštelių. Automobilių parkavimas numatytas požeminiam rūsio aukšte, į kurį patenkama per pandusą iš to pačio, anksčiau minėto akligatvio. Antžeminė pastato dalis yra 4 aukštų, į kurias pagrindiniai įėjimai planuojami iš Algirdo gatvės.

algirdo2

 Projekto vizualizacijos.

Taip pat planuojami evakuaciniai išėjimai iš laiptinių: iš vienos laiptinės - į vidinį kiemą, iš kitos - į grįstą aikštelę šalia anksčiau jau minėto akligatvio šiaurinėje pastato pusėje. Pirmame aukšte planuojamos prekybinės patalpos, o antrame, trečiame ir ketvirtame aukštuose planuojamos administracinės patalpos, kurias aptarnauja dvi laiptinės ir du liftai. Susidarančias buitines atliekas siūloma rinkti ir rūšiuoti vietoje, tuo tikslu pastete prie įvažiavimo į požeminį parkingą numatoma uždara, vėdinama patalpa buitinių atliekų surinkimui.

Pastato architektūra formuojama iš dviejų 4 aukštų taisyklingų stačiakampių tūrių su šlaitiniais stogais ir vieno 1 aukšto stačiakampio tūrio sutapdintu stogu. 4 aukštų tūriai vienas nuo kito atsiskiria fasadų ir stogų spalva, fasadų medžiagiškumu, skirtingu langų ritmu. Fasadai skaidomi skirtingų proporcijų ritmiškai išdėstytais langais. Algirdo g. fasadą pagyvina atsikišę balkonų tūriai, fasado įtraukimai ties stogo terasa ir pagrindiniu įėjimu. 

Daugiau nei 13 arų sklype planuojamo keturių aukštų pastato bendrasis plotas – 3081 kv.m. (antžeminė dalis – 2126 kv.m.). Numatomas 28 vietų automobilių požeminis parkingas.

Projekto statytojas – bendrovė „Bagorus”, projektavimo darbus atliko bendrovė „Unitectus”.