Markučių industriją keičia dar vienas mega NT projektas

Paupio ir Markučių industrinė praeitis vis labiau traukiasi į miesto istorijos archyvus – savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai, bylojantys apie eilinę šios teritorijos konversiją: šį kartą įvyksiančią Pakraščio gatvės dešimtuoju numeriu pažymėtame sklype. 

Čia šiuo metu stūkso sovietinės epochos statiniai – administracinis pastatas, gamybinis pastatas ir sandėlis. Po vadinamosios rekonstrukcijos (projektiniuose siūlymuose pabrėžiama, kad dalį konstrukcijų, kurios sutaps su planuojamo užstatymo kontūru, ketinama išsaugoti) čia turėtų iškilti kelių korpusų gyvenamųjų namų (2-7 aukštų) kompleksas. Bendras plotas – 19 800 kv.m, ir čia ketinama įrengti 221 butą. Projektą vysto bendrovė „Prie Vilnelės“. 

Sklypas iš vakarų pusės ribojasi su Kaukysos gatve, iš šiaurės – su Manufaktūrų gatve, iš rytų - gretimas sklypas, užstatytas daugiabučiais gyvenamaisiais namais, iš pietų- Pakraščio gatvė. Esama betono gamyklos teritorija už Kaukysos gatvės suplanuota užstatyti 5-7a. gyvenamais daugiabučiais pastatais, kurių techninis projektas parengtas. Kitoje Manufaktūrų gatvės pusėje – gyvenamasis 6 a. loftų tipo buvęs pramoninis pastatas ir kiti daugiabučiai namai.

1

Legendiniai Markučių dvylikaaukščiai traukia akį. Projekto vizualizacija.

Pakraščio gatvėje - darželio ir mokyklos teritorija, ir esami du 12 aukštų gyvenamieji daugiabučiai namai. Minimalus automobilių stovėjimo vietų skaičius butams- 166 vietos. Numatytų komercinių patalpų prekybinių salių (ne maisto prekių parduotuvių) plotas numatomas apie 360 kv.m. Reikiamų automobilių stovėjimo vietų skaičius - 12 automobilių. Automobilių saugykloje numatyta 178 vietos. Dar 14 automobilių stovėjimo vietų (komercinių patalpų poreikiui tenkinti) planuojama įrengti Kaukysos gatvėje. Dviračių, motorolerių ir motociklų laikymui numatytos saugyklos rūsyje, dalis - prie stovų, įrengiamų ties dengtais įėjimais į laiptines.

Projekto vizualizacijos

2

 3

4

5