Žvėrynas: kuo virs Sėlių gatvės kankinys

Kiek daugiau nei prieš metus (sunku šiandien patikėti, bet tada sausis buvo sniegingas) blaškėmės po Žvėryną, kur Sėlių gatvėje prasukome ratuką po 34-uoju numeriu pažymėtą namą – likimo nukamuotą, bet šiek tiek dar gyvą. O štai dabar savivaldybės puslapyje pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose žiūrime, kaip ir kas čia keisis. 

Kiek daugiau nei aštuonių arų sklype stovintis Sėlių gatvės kankinys (taip tada jį pakrikštijome), transformuosis į trijų aukštų pastatą – žėrintį ir patrauklų pinigų stygiumi negalintiems skųstis žmonėms. 

sel1

Projekto vizualizacija.

Beveik prieš pat Žvėryno bažnyčia turėtų iškilti 437 kv.m bendro ploto namas, su jame įrengtais keturiais butais (gyvenamasis plotas – 278 kv.m.) ir šimto kvadratinių metrų ploto komercinėmis patalpomis pirmame aukšte. 

Taip pat numatoma įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir šešias vietas automobiliams. 

Projektiniuose pasiūlymuose pažymima, kad „naujai projektuojamo pastato tūris, jo siluetas formuojamas interpretuojant mažaaukščių Žvėryno „medinukų“ sodybinio tipo gyvenamųjų namų siluetus ir formas, pabrėžiant jų įvairumą, nereguliarumą”. 

Taip pat rašoma, jog „daugiabutis gyvenamasis namas projektuojamas numatant 2 statybos etapus. I statybos etapas: projektuojami 4 butai ir 1 komercinės paskirties patalpos, bendras plotas apie 350m² (rengiamas ir derinamas šiuo projektu); II statybos etapas: projektuojami 4 butai (projektą numatoma rengti atsižvelgiant į naująją 2020 m. Vilniaus bendrojo plano laidą, bei parengus detaliojo plano spragos taisymą, nustačius naujus reglamentus)”. 

Projekto užsakovu nurodoma bendrovė „SportIN Group”.

sel2

 Projekto vizualizacija.