Perkūnkiemio pašonėje planuojamas didžiulis prekybos objektas

Nuo galingo prekybos molo projekto nupūstos dulkės – savivaldybės puslapyje paskelbti patobulinti dar 2009 metais palaiminto (tada buvo išduotas statybos leidimas) objekto projektiniai siūlymai. 

Nežinia, ar šalia esančio Perkūnkiemio gyventojai džiaugsis ar liūdės, tačiau šalia pat Vakarinio aplinkelio, Pavilnionių gatvėje 55, kiek daugiau nei trijų hektarų sklype, turėtų iškilti didžiulis prekybinės paskirties pastatas. Tiesa, lyginat su 2009 metų projektų jo plotas kiek sumažintas – vietoje keturaukščio 43 tūkst. 133 k.v.m bendro ploto statinio turėtų iškilti triaukštis 33 tūkst. 454 kv.m objektas (naudingas plotas – 22 381 kv.m.) su 668 automobiliams skirta stovėjimo aikštele. 

Pastatas susideda iš trijų dalių: prekybos paskirties korpuso ir daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės ir maitinimo paskirties pastato (galimo užstatymo) korpuso šiaurinėje dalyje. 

„Trijų aukštų korpuse planuojamas prekybos centras su pirmame aukšte prekybos sale su lauko prekyba šalia. Patekimas iš Pavilnionių g pietų pusė. Antrame aukšte pagrindinė maisto prekybos salė su prekybiniu pasažu aplink atskiromis nuomos parduotuvėmis. Trečiame aukšte numatomas sporto klubas. Visus aukštu junks travalatoriai su natūraliu apšvietimu iš rytinės pusės. Atriumo viršuje numatytas stoglangis natūraliam vidaus bendros erdvės apšvietimui. Antrame aukšto korpuse projektuojamos atskirai veikiančios parduotuvės su tiesioginiais įėjimais iš lauko. Visų parduotuvių, išskyrus šiaurinėje dalyje planuojamą restoraną ir kelias parduotuves, vienintelis įėjimas yra iš prekybinio pasažo. Restoranui papildomai numatomas tiesioginis išėjimas į lauką, kur vasaros metu galima būtų įrengti lauko terasą”, - rašoma projektiniuose siūlymuose.

Projektą vysto bendrovė „Dakus”, o jį projektuoja įmonė „Unitectus”. 

Įdomu, kad didžiulį prekybinės paskirties objektą ketinamą vystyti ir kitoje Vakarinio aplinkelo pusėje, kur turėtų iškilti bendrovės „Novatoriai” statinys.

Naujojo projekto vizualizacijos.

pc1

pc2

pc3

pc4

pc5