Žirmūnuose bręsta pasakiški dalykai

Kol padoraus Vilniaus stadiono klausimas vėžlio žingsniu stumiasi pirmyn, odinio kamuolio ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjus pradžiugino kita žinia: savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai Žirmūnų gimnazijos sporto aikštyno sutvarkymo pasiūlymai. 

Ir jei viskas klostysis taip, kaip juose išdėstyta, Žirmūnų rajonas turės ganėtinai padorų stadioną – su apšvietimu, 500 vietų tribūna, automobilių stovėjimo aikštele bei buitinėmis ir techninėmis patalpomis. Be to, visai šalia – Neris ir žalioji zona. 

stadas copy

Taip atrodys rekonstruotas Žirmūnų gmnazijos sporto aikštynas. Projekto vizualizacija.

Projektiniuose siūlymuose rašoma, kad gimnazijos sporto aikštyno fizinis nusidėvėjimas siekia 75 proc. Sportinės dangos yra morališkai pasenusios, sporto aikštelių parametrai neatitinka reikalavimų ir standartų. Be to, nesutvarkytos sporto aikštyno prieigos, tame tarpe susisiekimo komunikacijos. Tačiau visa tai po rekosntrukcijos turėtų virsti tikru Žirmūnų sporto deimančiuku: esama 6910 kv.m. ploto stadiono aikštė virs 7208 kv.m. ploto dirbtinės žolės dangos futbolui žaisti skirta aikšte, kurios matmenys 108x68m., (projektuojamos aikštės danga ir išmatavimai - atitinkantys dviejų FIFA/UEFA žvaigždučių kategoriją) su apšvietimu (šviestuvo atramos aukštis 16 m.) bei su galimybe šalia įrengti mobilias apie 500 vietų žiūrovų tribūnas. 

stadascopy3

Taip atrodys rekonstruotas Žirmūnų gmnazijos sporto aikštynas. Projekto vizualizacija.

Po futbolui žaisti skirtu plotu bus įrengta drenažo sistema. Taip pat įrengti lengvosios atletikos 100m. bėgimo rungties takeliai (su EPDM granulių danga) ir šuoliaduobė. 

Šaltuoju sezono metu futbolo aikštė ir lengvosios atletikos bėgimo takeliai pasislėptų po tentinės konstrukcijos kupolu su specialiais LED šviestuvais. Be to, pietinėje sporto aikštyno dalyje numatoma įrengti paplūdimio tinklinio aikštelę su smėlio danga. Ir kaip gi be oranžinio kamuolio – numatytos EPDM granulių danga padengtos aikštelės krepšiniui ir gimnastikai. 

stadascopy2

Taip atrodys rekonstruotas Žirmūnų gmnazijos sporto aikštynas. Projekto vizualizacija.

Sporto aikštyno kompleksą sudarytų ir modulinės konstrukcijos pastatas sporto aikštyno buitinėms-administracinėms patalpoms, tentinio kupolo techninių patalpų pastatas. Numatytas privažiavimo, tame tarpe ir spec., transportui su automobilių sustojimo vietomis prie sporto aikštyno (64 vietos mokyklos sklypo ribose ir 19 vietų prieigose) iš Žirmūnų gatvės pusės įrengimas. Taip pat ketinama įrengti dviračio tako atkarpą su apšvietimu.