Naujosios Vilnios seniūnijoje socialinis daugiabutis

Naujo daugiabučio netrukus turėtų sulaukti ir Naujosios Vilnios seniūnija, nors nekilnojamo turto vystytojai kol kad dažniau žvalgosi kitomis kryptimis. Tiesa čia, Grigaičiuose (Meškonių g.14) ruošiamasi statyti ne įprastą komercinį daugiabutį, o socialinį būstą. 

Daugiabutis bus statomas savivaldybės užsakymu, o jo projektinius pasiūlymus parengė bendrovė „Projektų rengimo centras”.

Projektiniuose siūlymuose rašoma, kad automobilių eismas numatomas greta sklypo esančiomis gatvėmis. Atskiras įvažiavimas į sklypo teritoriją neprojektuojamas. Sukuriama pėščiųjų judėjimo schema – lygiagrečiai automobilių eismo gatvėms projektuojami pėščiųjų takai, numatomos jungtys su gretimų sklypų pėščiųjų takų infrstruktūra. Sklype, aplink pastatą, projektuojami pasivaikšiojimo takai ir mažosios architektūros elementai. Numatoma vieta atliekų konteineriams. Projektuojamas sklypo apželdinimas. Numatoma sodinti medžius ir žemaūgius augalus. Apželdintas sklypo plotas po statybos darbų – ne mažiau 35%. Sklypo teritorijoje numatoma aptverta vaikų žaidimo aikštelė su žaidimų įrenginiais. Dalis jų pritaikyti žmonėms su negalia. 

nvilnia1

Būsimasis socialinis daugiabutis Graigaičiuose. Projekto vizualizacija.

Automobilių stovėjimo vietos projektuojamos už sklypo ribų, greta esančių gatvių. Poreikiui patenkinti, numatomos 64 automobilių stovėjimo vietos. Iš jų 8 vietos numatytos infrastruktūros paskirties sklype, skirtos greta esančio pastato parkavimo poreikiui užtikrinti. 9 automobilių stovėjimo vietos pritaikomos žmonėms su negalia. Elektromobilių įkrovimui ir stovėjimui pritaikomos 2 automobilių stovėjimo vietos. 

Projektuojamas pastatas išdėstytas centrinėje sklypo dalyje. Statinys numatomas U formos – taip suformuojamas gatvių kampo užstatymas ir užtikrinama norminė gyvenamųjų kambarių insoliacija. Projektuojamas pastatas yra 5 aukštų su rūsiu. Pirmas aukštas mažesnis nei kiti statinio aukštai – formuojama konsolė. Susiformavusi neužstatyta pirmo aukšto dalis išnaudojama ūkio reikmėms (įrengiama dviračių saugykla ir zona elektros apskaitoms). 

nvilnia2

Būsimasis socialinis daugiabutis Graigaičiuose. Projekto vizualizacija.

Antžeminiuose pastato aukštuose projektuojami 58 socialinio būsto butai. Iš jų 44 butai vieno kambario, 14 butų – dviejų kambarių. 9 butai pritaikomi žmonių su negalia poreikiams. Į butus patenkama per natūralia šviesa apšviestą galerijos tipo koridorių. Pirmame aukšte šalia butų numatomos pagalbinės patalpos – vežimėlių plovimo ir laikymo patalpa, valytojos patalpa. Pirmame aukšte taip pat projektuojamos administracinės paskirties patalpos – kabinetai, pasitarimų patalpa, personalo poilsio patalpa ir atskiri san. mazgai. 

Rūsio aukšte numatyta įrengti butams priskirtus sandėliukus, iš kurių 9 sandėliukai pritaikomi žmonėms su negalia. 

Visi butai suprojektuoti rytų, pietų ir vakarų kryptimis. Orientacija parinkta taip, kad bent vienam buto kambariui tarp kovo 22 d. ir rugsėjo 22 d. būtų užtikrinama ne trumpesnė nei 2,5 valandos nepertraukiama insoliacija. Pastatas projektuojamas vienos laiptinės. Laiptinės viduryje numatomas ŽN pritaikytas liftas. Žmonių su negalia patekimas į pastatą numatomas per projektuojamus pandusus.