Šalia Perkūnkiemio - dar vienas galiūnas stiklo ir betono

Ukmergė gatvės verslo centrų šeima pasipildys dar vienu statiniu – savivaldybės puslapyje pateikti projektiniai siūlymai 7 aukštų administraciniam pastatui su cokoliniu aukštu. Projekto užsakovu nurodoma bendrovė „BH MERAKI“, o daugiaaukštį projektuoja „Architektūros kūrybinė grupė“. 

Pastatas, kuriam bus suteiktas Ukmergės g. 310 numeris, iškils 8722 kv.m ploto sklype. Bendras pastato plotas, sudėjus požemines ir antžemines dalis, sieks 24261 kv.m. 

Projektuojamo administracinio pastato pietryčių pusėje, šalia prekybos centro „Rimi Domus Pro” projektuojama aikštė-skveras, kuriame numatomi želdynai, aktyvaus laisvalaikio, bei poilsio zonos su suoliukais, žaidimų aikštele. Pėsčiųjų takai prie sklypo ribų įrengiami iš betono trinkelių dangos sujungiant juos su miesto pėsčiųjų takais. Takai projektuojami taip, kad žmonės su negalia galėtų jais laisvai ir saugiai judėti. Dalis požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir sklypo teritorijos projektuojama ir įrengiama gretimame sklype, Bieliūnų ir Ukmergės gatvių sankirtoje, gavus sklypo savininkų sutikimą. 

vc1

Būsimasis verslo centras Ukmergės g.310. Projekto vizualizacija.

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, kad požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje numatytos 43 elektromobilių įkrovimo ir stovėjimo vietos. Žmonėms su negalia suprojektuota 17 parkavimo vietų (4% nuo viso suprojektuotų 426 automobilių parkavimo vietų). 

Patekimas į projektuojamą pastatą numatomas iš pietryčių pusės, kur suprojektuotas kiemas su parkeliu. Patekus į cokolio aukšte esantį bendrą holą, kuris jungia du atskirus tūrius, žmonių srautas pasiskirsto į pastato A ir B korpusus. Kiekvieno korpuso aukštai pasiekiami per vidurį išdėstytais liftų ir laiptinių branduoliais. Liftu ar laiptais pakylama į bendrą aukšto holą, iš kurio patenkama į biurus. Taip pat galima nusileisti į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Cokolio aukšte numatyta atviro tipo kavinė, vienu metu aptarnaujanti 150 žmonių, 100 vietų konferencijų salė, komercinės patalpos, techninės patalpos ir uždara automobilių stovėjimo aikštelė.

Projekto vizualizacijos

vc2

vc3

vc4

vc5