Įspūdingos permainos: pamatyk, kuo virs plaštakių medžioklių plotai

Stoties rajonas turėtų neatpažįstamai pasikeisti – jau prieš kurį laiką buvo kalbama apie grandiozinį projektą, kuriuo bus siekiamą Stoties ir Naujininkų rajonuose formuoti naują sostinės traukos centrą, ir štai, panašu, pirmosios kregždės jau čia. 

Savivaldybės puslapyje paskelbti būsimojo kvartalo (adresas – Sodų g.14) prejektiniai pasiūlymai išties atrodo įspūdingai – iki šiol itin gera reputacija (vieta, itin mėgstama naktinių plaštakių) negarsėjančiose viešbučio „Panorama” prieigose turėtų iškilti trys keturaukščiai pastatai (penki korpusai), kuriuose numatoma įrengti 181 butą bei šešias komercines patalpas, taip pat 133 požemines ir 15 antžeminių stovėjimo aikštelių. Visas kompleksas išsidėlios 11417 kvadratinių metrų ploto sklype. 

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma: stebint Sodų bei V.Šopeno gatvių išklotines, aiškiai matosi kad dominuoja 4 aukštų su mansardą pastatai, kurie prisitaiko prie gatvių reljefo sudarydami šiai vietovei būdingą urbanistinę struktūrą, kai gretimas pastatas savo aukštingumu nesitaiko prie šalia esančio, taip sustiprindamas ne tik fizinį bet ir vizualinį aukščių perkritimo pojūtį. 

viz1

Projekto vizualizacija.

Projektuojant naują kvartalą urbanistinė idėja taip pat buvo pasirinkta analizuojant kvartalo struktūrą. Nagrinėjamas kvartalas tarp Pylimo, Sodų ir Seinų gatvių aiškiai susidalina į tris terasas, išsidėsčiusiais lygiagrečiai link „Panoramos” viešbučio kylančiam reljefui. Žemiausia terasa ribojama Pylimo gatvės yra pilnai susiformavusio, reguliaraus perimetrinio užstatymo. Terasa kvartalo viduryje yra šiek tiek laisvesnio planavimo (sklypai Sodų g 6, Sodų g. 8). Viršutinė terasa, kurioje yra planuojama teritorija, susiformavusi menkiausiai, ją formuoja „Panoramos” viešbučio pastatas, kuris šiuo metu dominuoja tiek miesto apžvalgos panoramose, tiek Seinų gatvės išklotinėje kaip pavienis pastatas. Rengiant projekto sprendinius siekiame urbanistiškai stiprinti perimetrinio užstatymo principus viršutinėje terasoje, tuo būdu formuodami užbaigtą senamiesčiui būdingą kvartalą. 

viz3

Projekto vizualizacija.

Ieškant komplekso architektūrinės išraiškos siekiama rasti balansą ir jungtį tarp griežtų “Panoramos” viešbučio formų bei puošnių istorizmo bei neobaroko stilistikos greta esančių pastatų fasadų. Pasirinkti aiškūs stačiakampiai komplekso tūriai dengiami šlaitiniais, tačiau ne tipiniais stogais, taip moderniai interpretuojami tradicinio senamiesčio pastato tūriai. 

Kompleksas tūriškai susideda iš dviejų dalių - rytinės (kiemo korpusai bei Seinų gatvės rytiniai pastatai) ir vakarinės (Sodų g. ir Seinų g. kampo užstatymas). Kiemo korpusų išplanavimas atspindi perimetrinio kompleksiško planavimo principą, kurį sudaro jaukūs nedidelio tūrio pastatai. Komplektas suformuotas nesiekiant maksimalaus užstatymo tankumo, tokiu būdu sukuriant jaukias uždaras vidines erdves su žaliais plotais bei vaikų žaidimų aikštelėmis. 

viz2

Projekto vizualizacija.

Pastatų funkcinis planavimas prasideda nuo požeminės automobilių stovėjimo aikštelės, kuri sudalinta į dvi dalis - vakarinę (Sodų ir Seinų g. kampas) ir rytinę (kiemo korpusai ir Seinų g. užstatymas, į rytus nuo “Panoramos” viešbučio). Šios aikštelės skiriasi lygiais ir susisiekia pėstiesiems skirta jungtimi. Įvažiavimas į vakarinę aikštelę numatomas iš Sodų g. atšakos, tuo tarpu į rytinę aikštelę - iš Seinų gatvės. Pro šią gatvę numatomas ir patekimas į sklypą. Statmena “Panoramos” viešbučiui ir šlaitui kiemo korpusų orientacija užtikrina gerą rytų/vakarų insoliaciją šių korpusų butams, o taip pat atveria vaizdus jų gyventojams ir neužstoja vaizdo “Panoramos” viešbučio svečiams. 

Komplekso pagrindinė paskirtis - gyvenamoji, daugiabučių. Ties gatvėmis planuojamų korpusų (A, B, C, J, K) pirmuose aukštuose numatomos komercinės patalpos (parduotuvės, kavinės, restoranai). Šių korpusų viršutiniuose aukštuose planuojami mažesni butai. Kiemo korpusuose nuo pirmo iki ketvirto aukšto planuojami įvairaus dydžio butai, dviejų ir vieno aukšto jungtyse numatymi butai su atskirais įėjimais. Funkciškai planuojami koridorinės sistemos pastatai su viena laiptine pastato centre, dėliojant butus koridoriaus šonuose. Didžioji dalis butų planuojama su terasomis arba balkonais.

viz4

Projekto vizualizacija.