Pamatyk, kaip atrodys gyvenimas buvusiame “Žalgirio” stadione

Buvusio istorinio “Žalgirio” stadiono Rinktinės gatvėje greitai neliks nė pėdsako – Vilniaus savivaldybę pasiekė daugiabučio namo projektiniai pasiūlymai. 

Tai, žinoma, nėra jokia naujiena – jau seniai buvo kalbėta ir rayta, kad buvusio stadiono vietoje išdygs viešbutis, verslo centras, na, o ten, kur, kažkada buvo žalioji veja ir virė atkaklūs “Žalgirio” mūšiai, iškils daugiabučiai. Stadioną iš miesto centro statytojams ir miesto valdžiai išgyvendinti pavyko gana nesunkiai, nors ir buvo kilę keli lokalūs susirėmimai. 

Viešbutis ir verslo centras jau prieš kurį laiką iš brėžinių virto juodos spalvos (labai derančios su šalia esančia prokoratūra) tūriais, o štai dabar aiškėja, kaip gali atrodyti ir trijų korpusų daugiabutis – jo vizualizacijos pridedamos prie projektinių pasiūlymų. 

rinktines1

Daugiabutis buvusio "Žalgirio" stadiono vietoje. Vizualizacija: projekto autoriai.

Juose rašoma, kad projektuojamas daugiabutis komponuojamas iš trijų korpusų. Du korpusai projektuojami šiaurė-pietūs kryptimi, vienas rytų-vakarų kryptimi. Vakarų ir pietų tūriai yra 9 aukštų, rytų tūris -8 aukštų. Tarp korpusų suprojektuotas vidinis kiemas su takų sistema daugiabučio gyventojams. Gyvenamųjų pastatų tūriai komponuojami ant -1 rūsio aukšto. Jame numatyta įrengti automobilių saugyklą, dviračių saugyklas, technines patalpas. 

Automobilių saugykla projektuojama kaip tęsinys dabar statomo daugiabučio gyvenamojo namo Rinktinės g. 3. Automobilių įvažiavimas į saugykla numatytas iš Šeimyniškių gatvės šiaurinėje pusėje nuo projektuojamo daugiabučio. Greta numatytas gaisrinio automobilio įvažiavimas bei pėsčiųjų patekimas į kiemą. Antžeminėje dalyje trijuose korpusuose projektuojami butai. Visi korpusai yra vienos sekcijos. Kiekvienoje sekcijoje suprojektuota laiptinė su liftu. Laiptinės su liftais funkciškai sujungtos su automobilių saugykla. Kiekvienam bute numatytas balkonas, tarnaujantis kaip avarinis išėjimas. 

rinktines2

Daugiabutis buvusio "Žalgirio" stadiono vietoje. Vizualizacija: projekto autoriai.

Po daugiabučio automobilių saugykla -2 aukšte projektuojama erdvė, kurioje vėliau numatoma įrengti parkingą, skirtą perspektyvinio verslo centro reikmėms. Šio aukšto automobilių stovėjimo vietų skaičius bus tikslinamas rengiant perspektyvinius verslo centro techninius projektus. 

Taip pat pažymima, kad vidiniame kieme taip pat projektuojama vaikų žaidimų aikštelė, senjorų poilsio bei jaunimui skirtos zonos. Kiemas projektuojamas uždaras, su rakinamais vartais. Laisvoje nuo takų ir pravažavimų teritorijoje įrengiami žalieji plotai. 

Numatoma, kad šiame daugiabutyje bus įrengti 182 butai, tap pat 128 automobilių parkavimo vietos.

rinktines3

Daugiabutis buvusio "Žalgirio" stadiono vietoje. Vizualizacija: projekto autoriai.