Naujamiesčio-Senamiesčio pasienyje išdygs svečių namai

Aguonų gatvės landšaftas netrukus gali ryškiai pasikeisti. Dar prieš dvejus metus buvo paviešinti ketinimai čia pastatyti modernų Balstogės universitetą, o štai dabar savivaldybės puslapyje paviešinti svečių namų, turinčių atsirasti šalia Basltogės universiteto, projektiniai pasiūlymai. Greičiausiai po žodžių junginiu „svečių namai” slepiasi studentų bendrabutis. Tad tokiu atveju ši Naujamiesčio-Senamiesčio paribyje esanti teritorija taptų lenkų jaunimo švietimo židiniu, kurį sudarytų Adomo Mickevičiaus gimnazija, Balstogės universitetas ir studentų bendrabutis. 

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog būsimųjų šešių aukštų svečių namų bendrass plotas – 3174 kv.m. Juose numatoma įrengti 84 vienviečius kambarėlius. 

ag1

Būsimieji svečių namai Aguonų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Būsimieji svečių namai, pažymėti adresu Aguonų g.26, projektuojami kieme ir būtų tarsi „priklijuoti” prie Aguonų g.24 numeriu pažymėto pastato, kuriame dabar yra įsikūręs ESO. Tačiau, kaip pažymima projektiniuose siūlymuose, vertingųjų savybių neturintį 1976 m. statytą 5 aukštų su mansarda administracinės paskirties pastatą ateityje numatyta pertvarkyti į viešbučio paskirties (svečių namų) pastatą. 

   

Pasiūlymuose rašoma, kad suprojektuotas inovatyvus, vienatūris atrijuminio tipo pastatas, kuris nuo trečio aukšto atskirai formuojamu tūriu priblokuojamas prie sklype esamo administracinio pastato laiptinės su galimybe ateityje turėti tiesioginį ryšį tarp šių dviejų pastatų. Svečių namų pastatą sudaro požeminis aukštas ir vyraujantys penki antžeminiai aukštai su mansarda, kurios karnizo linija yra kintanti. Pagrindinis patekimas į projektuojamą pastatą numatomas iš sklypo vidinio kiemo.

ag1

Būsimieji svečių namai Aguonų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pro pagrindinį įėjimą patenkama į naujojo pastato vestibiulį, greta kurio projektuojama laiptinė ir liftas patogiam patekimui tiek į pastato antžeminius aukštus, tiek į požeminį aukštą. Taip pat šiame aukšte amfiteatriniais laiptais numatytas tiesioginis išėjimas į antro aukšto lygyje suprojektuotą terasą, jungiančią svečių namų pastatą ir gretimame sklype suprojektuotą universiteto pastatą. Tokiu būdu funkciškai apjungiama šių dviejų pastatų paskirtis.

ag2

Būsimieji svečių namai Aguonų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pirmame aukšte taip pat projektuojama sporto ar renginių salė, esant poreikiui galinti transformuojamomis pertvaromis apsijungti su bendra vestibiulio erdve, greta projektuojami san. mazgai su dušais bei likusioje dalyje trumpalaikiam apgyvendinimui skirti vienviečiai kambariai. Pirmame aukšte greta panduso, kuriuo patenkama į požeminę automobilių saugyklą, projektuojama dviračių saugykla bei techninės patalpos, kurios esant poreikiui gali būti perprojektuotos į trumpalaikio apgyvendinimo kambarius. Visuose kituose pastato antžeminiuose aukštuose projektuojami vienviečiai kambariai, skirti trumpalaikiam apgyvendinimui, su virtuvėlėmis ir san. mazgais, poilsio ar bendros mokymosi erdvės.

ag3

Būsimieji svečių namai Aguonų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Per visus pastato antžeminius aukštus suprojektuotas atrijus su skirtingai aukštuose formuojamais šviesos šaltiniais. Į požeminę automobilių saugyklą projektuojamas įvažiavimas iš vidinio sklypo kiemo, pro bromą, jungiančią esamą administracinį pastatą su suprojektuotu svečių namu.

  

Pastato architektūrai deranti apdaila pasirinkta lakoniška, solidžių žemiškų atspalvių. Apdailai naudojama fasado medžiaga patvari, ilgaamžė, natūrali, šiuolaikiška medžiaga, kuri atskleidžia naujojo pastato formą.

Sklype numatoma palikti ne mažiau 15% sklypo ploto žaliesiems plotams. Sklype ties rytine ir šiaurine sklypo riba augančių tujų eilė yra kertama dėl šioje vietoje performuojamo šlaito ir numatomų laiptų, paliekant tik ties rytine sklypo riba dalį tujų. Taip pat yra išsaugojama sklypo šiaurinėje dalyje ties esamo pastato kiemo kampu esanti eglė.

ag4

Būsimieji svečių namai Aguonų gatvėje. Projekto vizualizacija.

Sklype kuriamos trys funkciškai skirtingos erdvės. Tik patekus į sklypo vidinį kiemą formuojama reprezentacinė įėjimo erdvė su patogiu privažiavimu automobiliams ir išlaipinimu, bei šios erdvės centre formuojama žaliąja salele, kurioje numatomi sodinti dekoratyviniai žemaūgiai želdiniai. Toliau, už jungties su esamu pastatu, pro bromą patenkama į ūkinę erdvę, kurioje yra esamo pastato garažai bei numatomas įvažiavimas į naujai suprojektuoto pastato požeminę automobilių saugyklą. Sklypo dalis, esanti už naujai projektuojamo pastato sklypo šiaurinėje ir rytinėje dalyje, formuojama kaip žalioji rekreacinė erdvė su pasisėdėjimo suoliukais, apželdinta medžiais bei kitais dekoratyviniais želdiniais, sukurianti draugišką kaimynystę tiek su suprojektuotu universiteto pastatu, tiek su esamu gyvenamuoju daugiabučiu pastatu Transporto, pėsčiųjų ir dviratininkų srautų sprendimai Teritorija, kurioje yra projektuojamas sklypas, yra urbanizuota ir nesudėtingai pasiekiama. Pagrindinis automobilių judėjimas numatomas per esamą įvažiavimą iš Aguonų gatvės. Pagrindinis pėsčiųjų srautas taip pat numatomas iš Aguonų gatvės. Į automobilių saugyklą projektuojamas įvažiavimas iš vidinio sklypo kiemo, pro suprojektuotą bromą, numatomą tarp esamo administracinio pastato ir projektuojamo pastato. Toje pat šioje zonoje suplanuotas ir patekimas į dviračių saugyklą.